Szukasz ajurwedyjskich zabiegów na ból pleców? Ból pleców jest bardzo powszechną i inwazyjną chorobą zdrowotną. Ajurweda to niesamowity system leczenia bólu pleców.

zabiegi ajurwedyjskie na ból pleców

Ból pleców może obejmować ból szyi, ból dolnej części pleców, ból środkowej części pleców oraz ból kości ogonowej. Mimo, że w większości mają one charakter samoograniczający się i niepostępujący, niektóre przypadki mogą zaburzać codzienne czynności pacjenta. Tutaj omawiamy niektóre z ajurwedyjskich metod leczenia bólu pleców.

Najlepsze zabiegi ajurwedyjskie na ból pleców:

1. Użyj lodu lub ciepła:

Leczenie zimnym lodem i leczenie gorącym ręcznikiem alternatywnie pomoże ekstremalnie złagodzić ból. Kostki lodu zawinąć w szmatkę i położyć na miejscu bólu. Pomoże to również zmniejszyć wybrzuszenie. Następnie, później niż 10 minut, zmień zabieg na gorąco. Zanurzyć ręcznik lub ściereczkę w gorącej wodzie plus wykręcić, a także złożyć. Następnie posmaruj nim obszar. Zachowaj to przez jakiś czas. Powtórz ten proces kilka razy, aż poczujesz się lekko. To niesamowity zabieg leczący ból pleców.

2. Odpocznij

Ograniczony, ile razy lubisz odpoczywać w łóżku. Utrzymuj dobrą pozę, ponieważ odpowiednia krzywizna pleców pomaga złagodzić nacisk nerwów, a także zmniejsza ryzyko bólu pleców.

3. Aromaterapia:

Aromaterapia obejmuje olejki eteryczne z rozmarynu i tymianku, które zwiększają przepływ krwi w mięśniach i wytwarzają ciepło, podczas gdy mięta pieprzowa i mirt mają tymczasowe właściwości przeciwbólowe. Wrzuć kilka kropli do dyfuzora aromaterapeutycznego, gorącej kąpieli, inaczej olejku do masażu – i ciesz się.

4. Masaż:

W obyczaju ajurwedyjskim nałogowy masaż olejkiem, inaczej Shanan, jest ceniony jako niezwykle skuteczna forma terapii na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Masaż pomaga zmniejszyć ból pleców, ponieważ ujarzmia witalność, łagodzi sztywność stawów i mięśni, poprawia krążenie, mobilizuje toksyny i odpręża ciało.

5. Unikaj pikantnych potraw:

Spożywanie bardzo ostrych przypraw w pożywieniu, na przykład czerwonych i zielonych chilli oraz wasabi, może mieć szczególnie wysuszający wpływ na organizm. Ponieważ suchość jest jeszcze jedną z głównych cech vita dosh, jest ona powiększana przez substancje wysuszające; ponadto może to prowadzić do zaparć, poza bólem krzyża z powodu zastoju stolca.

6. Właściwa dieta:

Jedzenie jest również wpływowym uzdrowicielem. Stosuj przez miesiąc dietę uspokajającą kadź złożoną z ciepłych, wilgotnych, delikatnie pikantnych i pożywnych potraw, aby sprawdzić, czy to robi różnicę. Słodki, słony i kwaśny smak jest uspokajający dla vata – po prostu potwierdź, że znajdziesz naturalne, odpowiednie źródła słodyczy (takich jak dojrzałe śliwki, gruszki lub daktyle) i nie przekraczaj ich. Zbyt dużo jedzenia pogarsza witalność.

7.  Kolendra w proszku, pszenica, kuskus w proszku plus mleko:

Naturalna medycyna domowa z użyciem sproszkowanej kolendry, pszenicy, kuskusa i mleka. W nocy moczyć 60 g pszenicy w wodzie. Wrzuć 2 łyżeczki proszku kolendrowego rano. Dołącz 2 łyżeczki proszku kuskus. Wymieszaj to na pastę. Wlać 250 ml mleka do miseczki z mieszanką do mleka. Dusić przez 20 min. Zjedz to letnie.

8. Joga:

Padahastasana (pozycja stojąca do przodu) jest dużą pozą jogi na ból w dolnej części pleców w testach, ponieważ pozwala vata dosha optymalnie biegać po całym ciele, usuwając zwężenia kanałów odprowadzających stolec, które powodują zarówno zaparcia, jak i niższe ból pleców. Gdy klienci Ajurwedy odczuwają ból w dolnej części pleców, który nie jest spowodowany przyczynami mięśniowymi, popieramy tę pozę jako sposób na pomoc przez eliminację.

9. Czosnek i olej kokosowy:

Wykorzystanie czosnku i oleju kokosowego. Czosnek ma właściwości przeciwbólowe. Zdobądź patelnię. Dołącz 60 ml oleju kokosowego. Wrzuć 8-10 ząbków czosnku. Gotuj tę mieszankę, aż czosnek stanie się ciemnobrązowy. Posmaruj ten olej raz letnim na przesadnym obszarze.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł 9 najlepszych zabiegów ajurwedy na ból pleców przyda się Tobie i przyniesie lepsze rezultaty.