Opady śniegu, zaśnieżone drzewa, wiatry! Czy to nie wygląda pięknie? Wszystko to tworzy piękny zimowy obrazek. Jeśli lubisz zimną pogodę, bardzo ważne jest, abyś poznał zły wpływ zimna na twoje zdrowie. Zimna pogoda może ponadto nieść ze sobą niezbyt przyjemne zagrożenie. Niskie temperatury są w stanie stworzyć zagrożenie zachorowań i urazów dla wszystkich, jednak głównie podatne populacje to ludzie młodzi, przewlekle chorzy i starsi dorośli. Dlatego w tym artykule przeanalizowałem listę niektórych największych zagrożeń związanych z zimną pogodą, aby być czujnym dla swojej rodziny.

skutki zimna

9 najważniejszych efektów zimnej pogody:

1. Mrozowy:

Jest to najłagodniejszy rodzaj urazu spowodowanego mrozem. Występuje, gdy tylko małżowiny uszne, policzki, nosy, palce u nóg są odsłonięte od zimna, jak również wierzchnia warstwa skóry jest chłodna. Błona przesadnego obszaru staje się biała i może odczuwać drętwienie. Górna warstwa skóry wydaje się solidna, ale głębsza tkanka nadal wydaje się normalna (miękka).

2. Ataki serca:

Musisz wiedzieć, że zimą ataki serca są częstsze. Może to być spowodowane tym, że przeziębienie podnosi ciśnienie krwi i powoduje większe uszkodzenie serca. Co więcej, twoje serce musi ciężej pracować, aby utrzymać ciepło ciała, gdy jest zimno. Zimna pogoda obniża dopływ krwi do serca, a stosowanie zwiększa na nią zapotrzebowanie. Ta różnica między podażą a popytem może również ukorzenić ataki bólu w klatce piersiowej.

3. Stopa okopowa:

Jest ona definiowana jako „mokra choroba na zimno” wynikająca z przedłużonego doświadczenia w wilgotnym, skądinąd mokrym środowisku, od temperatury powyżej temperatury zamarzania do około 10°C (50°F). W zależności od temperatury początek objawów może wahać się od kilku godzin do kilku dni, jednak średnia wynosi 3 dni. Stopa okopowa jest bardziej prawdopodobna w niższych temperaturach, podczas gdy stopa zanurzona jest bardziej prawdopodobna w wyższych temperaturach i dłuższym czasie ekspozycji.

4. Astma:

Jest to dodatkowy stan, który może zaostrzyć się zimą. Wdychaj zimno; suche zimowe powietrze może wywołać skurcz oskrzeli — skurcz dróg oddechowych w płucach.

5. Hipotermia:

Hipotermia występuje, gdy temperatura ciała spada do 95 stopni F (35 stopni C), w przeciwnym razie mniej plus może być śmiertelne, jeśli nie zostanie szybko wykryte i prawidłowo leczone. W stanie pokrywasz hipotermię; najpierw będziesz cierpieć z powodu zimna, dreszcze i pojawisz się publicznie wycofany.

6. Dreszcze:

Jest to odruchowy ruch mięśni mający na celu wytworzenie ciepła. Dzięki silnej woli możesz przerwać akcję, ale nie na długo. Intensywne dreszcze mogą nawet pięciokrotnie zwiększyć produkcję ciepła.

7. Odmrożenie:

Jest to częsty uraz spowodowany kontaktem z nadmiernym zimnem lub kontaktem z bardzo zimnymi przedmiotami (szczególnie tymi przygotowanymi z metalu). Odmrożenie występuje, gdy temperatura tkanki spada poniżej punktu zamarzania (0°C/32°F), w przeciwnym razie, gdy przepływ krwi jest utrudniony. Jest w stanie trwale uszkodzić tkankę ciała, a ciężkie przypadki mogą prowadzić do amputacji. Odmrożenie może powodować utratę czucia i koloru w dotkniętych obszarach, na przykład nosie, policzkach, uszach, podbródku, palcach lub palcach u nóg.

8. Przeziębienia z grypą:

Pamiętaj, że niskie temperatury mogą naprawdę doprowadzić do przeziębienia, ograniczając uwalnianie zwalczających infekcje białych krwinek wewnątrz przewodu nosowego, wszędzie tam, gdzie większość wirusów przeziębienia przedostaje się do organizmu. Ponadto badania pokazują, że wirus grypy jest wyjątkowo stabilny i dłużej utrzymuje się w powietrzu, gdy powietrze jest zimne i suche.

9. Chillblains:

Są to łagodne obrażenia od zimna spowodowane długotrwałym, a także wielokrotnym narażeniem na działanie temperatury powietrza przez kilka godzin od przekroczenia zera (0°C lub 32°F) do nawet 16°C (lub około 60°F). W przesadnym obszarze skóry pojawi się zaczerwienienie, obrzęk, mrowienie i ból.

Źródło obrazu: 1