Jak kontrolować sen

Czy jesteś sfrustrowany swoim snem? Oczywiście, zbyt krótki sen nie jest dla ciebie w porządku, ale zbyt długi sen może również powodować wiele problemów! Sen jest normalnym stanem utraty przytomności u większości zwierząt, a także ludzi, w którym ich uważny, dobrowolny przebieg ciała jest w rzeczywistości skondensowany. Jest to możliwość odnowienia się ciała fizycznego, ze względu na układ nerwowy do układu mięśniowego.

Kontroluj sen

Dla wielu ludzi skrajna senność naprawdę staje się sposobem na codzienną pracę, nadal spędzanie czasu wolnego i opiekę nad dziećmi. Jest to rozpoznawane jako hipersomnia, powtarzająca się senność, która sprawia, że ​​ludzie pragną często drzemać, nadal w pracy.

Wskazówki dotyczące kontrolowania snu:

1. Zmień swój styl życia:

a) Rzuć palenie:

Nikotyna ma działanie tonizujące, dzięki czemu zapobiega zasypianiu.

b) Dołącz do harmonogramu snu:

Trzymaj się harmonogramu snu, aklimatyzuje twoje ciało do cyklu snu i czuwania, a także pomaga w promowaniu zdrowszego snu.

c) Zmień stary materac:

Jeśli Twój materac jest już stary (ponad 6-7 lat), czas wymienić go na nowszy.

d) Ciepło:

Idealna temperatura w sypialni to około 70°F lub 21°C.

e) Wyłącz elektronikę:

W twojej sypialni nie może być fałszywego światła. Mimo to małe diody LED mogą przeszkadzać w spaniu. Ponadto unikaj jasnego światła przez 1-2 godziny przed wyjściem do łóżka (np. TV).

f) Jedzenie Kolacji:

Odczekaj co najmniej 3 godziny później niż spożyj obiad przed pójściem spać.

2. Uzyskaj wystarczający sen w nocy:

To może brzmieć czysto; jednak wielu z nas ustępuje przed goleniem godziny, w przeciwnym razie o dwie godziny snu o wschodzie słońca, w przeciwnym razie w nocy, aby zrobić inne rzeczy. Prawie wszyscy dorośli potrzebują od 7 do 9 godzin na dobę, a nastolatki często potrzebują pełnych 9 godzin. Zablokuj 8 lub 9 godzin snu każdej nocy.

3. Ćwiczenie:

Utrzymanie przepływu krwi przez cały dzień może utrzymać ciało w formie, a także zbudować zdrowe nawyki związane ze snem. Pod warunkiem, że twoja praca nie pozwala ci na jakąś aktywność fizyczną, spróbuj joggingu inaczej jogi przed obiadem. Mimo to nie ćwicz przed snem, w przeciwnym razie trudniej będzie rzucić spanie.

4. Wypełnij zapis snu:

Rejestrowanie swoich wzorców snu, wraz z zachowaniami, które podejmowałeś, zanim spróbujesz iść na sen, ułatwi ci określenie przyczyny dobrego lub złego snu w nocy. Zaobserwujesz również zależność między poziomem czujności w ciągu dnia, a ilością snu, jaką masz każdej nocy.

5. Bądź zdrowy:

Uzupełniając witaminy i składniki odżywcze w swoim ciele, możesz utrzymać się na dobrej drodze. Połykaj duże ilości wody, ponieważ odwodnienie może powodować przemęczenie i może utrudniać wstawanie o wschodzie słońca.

6. Nie rozpraszaj się w łóżku:

Używaj łóżka do snu. Nie powinieneś uczyć się, oglądać telewizji, grać w gry wideo ani korzystać z laptopa w łóżku”. Unikaj też intensywnych dyskusji w łóżku. Mogą odejść bezsennie.

7. Obudź się i zrób coś:

Kiedy skończysz swoją rutynę, ruszaj. Spaceruj do pracy, w przeciwnym razie, jeśli jedziesz samochodem, zaparkuj trochę i wejdź schodami na górę. W weekend możesz wybrać się na spacer lub odkurzać. Cokolwiek odkryjesz, że twoja krew się porusza. Pozwoli ci oczyścić pajęczyny umysłowe pozostawione przez sen, a także ustabilizować czujność.

9. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli jest to konieczne:

Twoje problemy ze snem mogą mieć podłoże fizjologiczne, które lekarz może zdiagnozować i leczyć. (Należy jednak pamiętać, że duża ilość leków nasennych może mieć szkodliwe skutki uboczne).