To, co zaczęło się jako starożytna tradycyjna praktyka leczenia ludzi prawie 2000 lat temu, teraz osiągnęło poziom masowego uznania. Akupunktura to sztuka uzdrawiania prosto z rąk profesjonalistów pochodzących z Chin czy Tybetu, gdzie zabieg ten traktowany jest jako leczenie uzupełniające współczesną medycynę.

akupunktura na ból pleców

Ponieważ mówimy, że stare jest złotem, ta tradycyjna forma leczenia polega na użyciu cienkich, cienkich sterylizowanych igieł. Opowieść głosi, że nasze ciało jest pełne „qi”, wymawiane jako „chee”, czyli energia życiowa. w normalny dzień w naszym ciele występuje normalny przepływ sera. Tylko wtedy, gdy występuje zróżnicowanie, większa lub mniejsza ilość sera, idealna równowaga zostaje zaburzona. Jako metoda, te cienkie igły są umieszczane w pewnych punktach nacisku, aby odciąć przepływ sera, uwalniając w ten sposób dodatkową lub mniej energii życiowej. Stosując tę ​​samą metodę, oto kilka punktów nacisku do leczenia bólu pleców za pomocą akupunktury.

Uszy:

Punkty nacisku lub sęki powodujące zaburzenia w przepływie sera nazywane są również meridianami i zaczynając od góry uszy są jednym z punktów nacisku, gdzie poprzez umiejętne wprowadzenie wysterylizowanych igieł w odpowiednie punkty mogą złagodzić dolegliwości bólowe pleców. Wiadomo, że akupunktura ucha, która była porównywana wcześniej z lekami, jest lekarstwem na przewlekły ból pleców.

Palce:

Drugim obszarem ucisku w naszym ciele, który leczy ból pleców, są dłonie. Akupunktura polega na wprowadzaniu igieł w punkty nacisku, tworząc masę sera do odblokowania. Kiedy nasze ciało doświadcza wkłucia igły, zmniejsza przepływ zakrzepłej krwi, co jest jedną z głównych przyczyn bólu pleców. Ostrzegamy jednak, że będąc naiwnym pacjentem z akupunkturą, ból lub sztywność mogą pozostać, jednak efekty w dłuższej perspektywie są cenne.

Dłonie:

Jeszcze innym punktem nacisku w ciele jest dłoń, która jest splecioną masą nerwów biegnącą tam i tam w poprzek dłoni. Doświadczone wkłucie igły w te punkty łączy układ nerwowy prosto z naszym bólem powodując znaczną ulgę w bólu pleców.

Dolny brzuch:

Następny punkt nacisku w twoim ciele to obszar tuż pod pępkiem. Jest to jednak bardzo wrażliwe miejsce, szczególnie dla kobiet i dziewcząt, jednak jeśli szukasz profesjonalnego doradztwa, nie ma się czym martwić. Jest to używane głównie w przypadku bólu brzucha lub bocznej talii, który jest bezpośrednio związany z bólem dolnej części pleców.

Dolna część pleców:

Jeśli masz zawiązany punkt nacisku w swoim ciele, pierwszym miejscem do ataku w celu wyleczenia jest samo zawęźlone miejsce. Zwykle w celu zmniejszenia ciśnienia krwi można zastosować metodę akupunktury do wkłucia igieł w okolice pleców, w których odczuwany jest ból.

Palce:

Jednym z najbardziej efektywnych obszarów, w których znajduje się większość punktów akupunktury, jest palec u nogi lub pod palcem naszego ciała. Jest to miejsce, w którym znajduje się większość punktów nacisku i nic dziwnego, że niektóre z nich należą również do bólu pleców. zwykle można użyć tego jako punktu nacisku również w akupresurze i biorąc z tego wskazówkę, sam punkt nacisku to miejsce, w którym wprowadzane są igły dla głębszego i szybszego leczenia.

Istnieje kilka punktów dedykowanych naszemu ciału, które mogą leczyć ból pleców, jednak zawsze zaleca się uporządkowanie igieł, które mają być użyte, upewniając się, że są wysterylizowane i czyste do wprowadzenia. Kolejnym ważnym punktem jest profesjonalizm, z którego należy się liczyć, jeśli ufasz komuś z igłami i swoim ciałem.

akupunktura na ból pleców