Istnieje bezpośrednia korelacja między procesem konsumpcji-trawienia – eliminacją jedzenia a ogólnym stanem zdrowia & długość życia. Prawidłowo strawiony pokarm dociera do komórek organizmu & tkanki, aby je odżywić. Więc powinieneś wziąć proces trawienia & związane z tym nawyki, poważnie!

Prawidłowe trawienie pokarmu

Jak naturalnie poprawić trawienie:

Przeczytaj poniżej kilka wskazówek i naturalnych sposobów na to, co można zrobić, aby wspomóc procesy trawienne Twojego organizmu.

1. Zrównoważona dieta dla dobrego trawienia:

Stosuj zbilansowaną dietę, która zaspokaja potrzeby żywieniowe Twojego organizmu. Twoja dieta powinna zawierać odpowiednio proporcjonalne porcje węglowodanów, tłuszczów, białka, minerałów, witamin & Błonnik.

Uwzględnij oba rozpuszczalne & Błonnik nierozpuszczalny w Twojej diecie. Włókna nierozpuszczalne pomagają w zwiększeniu masy kału, podczas gdy włókna rozpuszczalne pomagają w wchłanianiu wody przez materiał kałowy, dzięki czemu staje się miękki. Błonnik można uzyskać, jedząc świeże owoce & Warzywa, orzechy, suszone owoce, produkty pełnoziarniste & Rośliny strączkowe. Jeśli twoje nawyki jelit są regularne, prawdopodobnie nigdy nie będziesz cierpieć na problemy, takie jak zapalenie uchyłków, zapalenie uchyłków, zespół jelita drażliwego itp..

Ogranicz spożycie tłuszczów, ponieważ tłuszcze są trudne do strawienia i ogólnie spowalniają cały proces trawienia. Tak więc, chociaż spożywanie pewnej ilości tłuszczu jest niezbędne, ponieważ działa on jak smar dla przewodu pokarmowego, możesz to ułatwić w swoim systemie, łącząc tłuste potrawy z pokarmami bogatymi w błonnik.

2. Czas dobrze zjeść:

Na pewno słyszałeś, że śniadanie powinno być najcięższym posiłkiem, obiad umiarkowanie ciężki, a kolacja najlżejszym. Spróbuj też spożywać posiłki codziennie o tej samej porze.

Spożywaj maksymalną ilość węglowodanów w ciągu dnia, aby mieć dużo czasu na strawienie przez organizm & również daje dużo energii do wykonywania codziennych czynności. Możesz wziąć białka w porze lunchu. Unikaj pokarmów bogatych w mięso i białko w nocy, ponieważ ich trawienie zajmuje trochę czasu. Twój obiad powinien składać się z jedzenia, które dostarczy Ci zastrzyku minerałów, takich jak: sałatka ze świeżych owoców i warzyw, warzywa gotowane w minimalnej ilości oleju lub miska zupy. Możesz wziąć mleko jako przekąskę w środku poranka lub w środku wieczoru.

3. Polegaj na probiotykach:

Poproś swojego lekarza, aby przepisał ci kapsułkę probiotyczną, która zawiera przyjazne dla jelit bakterie, które ułatwiają proces trawienia. Twoje jedzenie nie tylko jest łatwo trawione, ale także pomaga w dobrym wchłanianiu składników odżywczych przez jelita. Pomagają w rozkładaniu laktozy & Wzmocnienie układu odpornościowego.

4. Nie rozgotowuj jedzenia:

Wszystkie składniki odżywcze żywności, w tym: witaminy, minerały, bioflawonoidy, enzymy mają pewien poziom tolerancji na ciepło, poza którym składniki odżywcze ulegają zniszczeniu.

5. Unikaj napojów gazowanych:

Napoje gazowane zawierają kwas fosforowy, kwas węglowy, który niszczy bakterie jelitowe. Podobnie spożywanie alkoholu i niektórych antybiotyków również zaburza funkcjonowanie bakterii jelitowych. To jedna z najlepszych wskazówek, jak naturalnie poprawić układ trawienny.

6. Prawidłowo przeżuwaj jedzenie:

Jako dziecko musiałeś słyszeć, jak rodzice kazali ci przeżuwać jedzenie 32 razy. Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej poprzez zmielenie pokarmu na mniejsze kawałki i wymieszanie go ze śliną. Tak więc, jeśli nie będziesz prawidłowo żuć i rozgniatać jedzenia, nie zostanie ono prawidłowo zaatakowane przez kwas obecny w żołądku. Więc usiądź i jedz cierpliwie, a nie tylko połykaj je następnym razem. prawidłowe żucie to jeden z prostych sposobów na poprawę trawienia.

7. Trzymaj się z dala od toksyn:

Unikaj toksyn, takich jak herbata, kawa, słodycze lub palenie, ponieważ te stymulanty prowadzą do wahań poziomu cukru we krwi w ciągu dnia, co prowadzi do niewłaściwych nawyków żywieniowych i ochoty na jedzenie & Naprężenie.

8. Pij dużo wody:

Jak poprawić układ trawienny, pijąc dużo wody. Woda jest najważniejszą i niezbędną rzeczą dla ludzkiego życia, jeśli pijesz dużo wody, np. więcej niż 4 litry dziennie, twój układ trawienny i krążenie krwi będą prawidłowe, a duża ilość wody może uniknąć kamieni z nerek.

9. Nie pomijaj posiłków:

Spożywaj mniejsze porcje posiłków 5 do 6 razy dziennie zamiast dwóch do trzech bardzo ciężkich posiłków. Przyjmowanie małych posiłków dziennie to najskuteczniejszy sposób na prawidłową poprawę trawienia.

10. Żywność bogata w błonnik:

Błonnik dodaje się do żywności, ale zwykle błonnik może być zarówno rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny, w zależności od tego, co spożywamy. Pod koniec dnia błonnik pomaga wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia, jednocześnie zwiększając masę organizmu, dzięki czemu ruchy jelit są prawidłowe i regularne, dzięki czemu organizm jest dobrze trawiony i nie powoduje wzdęć i gazów.

11. Joga może poprawić trawienie:

Pewnie zastanawiasz się, jak poprawić trawienie za pomocą jogi jako broni? Joga jest często uważana za ćwiczenie wstępne, najlepiej wykonywane w zaciszu własnego domu. joga zazwyczaj składa się z miękkiego oddychania i kilku rozciągań, pakietu, który pomoże ci medytować, jednocześnie uspokajając i rozluźniając narządy wewnętrzne, zwiększając tym samym metabolizm i trawienie.

12. Cięcie kofeiny:

Kawa jest powszechnym napojem dla większości ludzi budzących się wczesnym rankiem. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości kawy może powodować gazy i wzdęcia w twoim systemie, co zdecydowanie zaszkodziłoby trawieniu. W związku z tym należy również unikać czekolady zawierającej kawałki kofeiny.

13. Przestań pić i palić:

Ograniczenie picia i palenia to zdecydowanie dobry środek na poprawę trawienia. Mówimy tutaj o spożyciu alkoholu i zbyt dużej ilości tytoniu, który wprowadza nikotynę do twojego organizmu, właściwości, która ogranicza trawienie. To samo dotyczy alkoholu, który spowalnia trawienie i powoduje wzdęcia.

14. Ulga w stresie:

Stres może być dominującą częścią niestrawności i złożoności w twoim ciele. Stres denerwuje twój system, a ciągły strumień stresu z pewnością spowodowałby poważne uszkodzenia wewnętrzne dla organizmu. Stres spowalnia funkcje organizmu, w tym zmniejsza metabolizm, który znacznie utrudnia trawienie. Zawsze staraj się uspokoić.

15. Okres detoksykacji raz w miesiącu:

Na co dzień w organizmie gromadzi się dużo toksyn, prawdopodobnie przez cały miesiąc. Zbyt wysoki poziom toksyn może zakłócić trawienie i powiązane funkcje organizmu. Właśnie dlatego kilkudniowy okres detoksykacji, być może tydzień w miesiącu, może pomóc w przywróceniu układu trawiennego do jak najlepszego stanu. Detoks można przeprowadzić samodzielnie w domu, przechodząc na dietę sokową lub po prostu odchodząc od zwykłych posiłków.

16. Kontynuacja posiłków:

Wskazówki, jak poprawić trawienie, przeniosą Cię z powrotem do kontynuacji po posiłku. Zwykle, gdy spożywasz coś zbyt gorącego lub zbyt ostrego, mogą wystąpić problemy z trawieniem. Dlatego zawsze wskazane jest noszenie sekwencji sequelu, w której zaraz po posiłku kończysz swoje podniebienie zdrową pustynią, taką jak jogurt i jagody lub papaja i miód lub po prostu parującą filiżanką czarnej herbaty cytrynowej.

17. Herbata miętowa:

Liście mięty pieprzowej są zawsze znane ze swojego działania chłodzącego, a uczucie chłodu, które pozostawiają, zawsze nas zdumiewa. Tutaj możemy teraz wykorzystać dobroczynność tej właśnie mięty pieprzowej, aby pozbyć się problemów z niestrawnością, takich jak wzdęcia, gazy i niepokój. Herbata miętowa chłodzi i koi narządy wewnętrzne, jednocześnie zachęcając do szybkiego trawienia.

18. Używaj przypraw i ziół:

Przyprawy i zioła są często powszechnym składnikiem każdej potrawy, zasadniczo istnieją w celu dodania smaku i wyglądu podniebieniu. Obecnie wiele osób często sprzeciwia się używaniu zbyt ostrych przypraw, ponieważ większość z nich wywołuje niestrawność. są jednak niektóre o wyjątkowych właściwościach leczniczych, takich jak kurkuma, cynamon, kminek, tymianek, pietruszka i kolendra, które faktycznie pomagają w szybkim trawieniu, jednocześnie upewniając się, że wypróżnienia nie przeszkadzają.

19. Użycie lodu:

Jak poprawić trawienie za pomocą lodu to drobna sztuczka, na którą każdy może zdecydować. Zwykle po obfitym posiłku należy zawsze popijać posiłkami szklankę schłodzonego napoju. Jeśli nic, po prostu użyj mrożonej szklanki wody. Lód chłodzi i relaksuje Twój system, umożliwiając łatwe trawienie.

20. Miód i cytryna:

Każdego ranka obudź się przy ciepłej szklance wody Łukasza zmieszanej z łyżką stołową miodu i kilkoma wyciśnięciami limonki lub cytryny. Limonka wypełniona przeciwutleniaczami i właściwościami cytrusowymi wyciska soki jelitowe, podczas gdy naturalne właściwości lecznicze miodu mogą ukoić i zrelaksować organizm.

21. Postępuj zgodnie z rutyną:

Zawsze radzimy prowadzić swoje życie według określonej rutyny. Nieregularne pory posiłków lub codzienna zmiana planów mogą nie być czymś, co Twój organizm radzi sobie zbyt dobrze.

22. Herbata imbirowa poprawia trawienie:

Imbir to specjalna przyprawa, która dodaje smaku Twoim posiłkom. Produkt przeciwzapalny nie tylko łagodzi niestrawność i oparzenia, ale także usuwa wzdęcia i gazy, umożliwiając szybsze wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

23. Ćwiczenie z wolnej ręki:

Podobnie jak joga, odrobina ćwiczeń zawsze okazywała się dobrym sposobem na utrzymanie zdrowego i sprawnego systemu. Ćwiczenia te są ściśle rozciągające, skręcające i takie i powinny być wykonywane kilka godzin po posiłku. Niewielkie szarpnięcie i pociągnięcie pomoże Ci szybciej strawić jedzenie.

24. Brak smug glutenu:

Wiele wcześniejszych badań skarżyło się, że obecność glutenu w ich diecie jest najczęstszą przyczyną niestrawności. zawsze możesz skonsultować się z dietetykiem w sprawie listy produktów zawierających gluten, które powinieneś spożywać. Utrzymuj spożycie glutenu na minimalnym poziomie, jeśli nie wyeliminujesz go raz na zawsze ze swojej listy dietetycznej i zobacz, jak twoje trawienie jest twoim przyjacielem przez resztę miesiąca.

25. Otyłość:

Otyłość lub nadwaga mogą być przeszkodą dla twojego systemu, ograniczając wolny proces trawienny do płynnej pracy. Przy otyłości dominuje tłuszcz, ciśnienie w ustroju powoduje niezbędne zakłócenie. Zawsze miej oko na swoją wagę i utrzymuj trawienie w najlepszym wydaniu.

Trawienie to swojskie słowo, z którym często mamy problem. Jedzenie, które tak dobrze przeżuwamy, spływa po naszej fajce i rozpada się. Dopiero gdy wszystkie składniki odżywcze zostaną wchłonięte, a pozostała część zostanie usunięta z twojego systemu, nazywamy ten proces płynnym trawieniem. Kiedy w końcu zakłócamy ten proces, pojawiają się problemy, takie jak gaz i wzdęcia.

Author