Jak możesz uniknąć bólu pleców? Ból pleców i urazy kręgosłupa są niezwykle częste w naszym społeczeństwie. Połowa z tych osób pozna liczne epizody problemów z plecami. Problemy z plecami mogą powodować łowienie ryb, grę w golfa, w przeciwnym razie nadal bawią się dzieci i wnuki pełne bólu.

jak uniknąć bólu pleców

W złych przypadkach problem z plecami może przeszkadzać, ponieważ nadal nie można się ubrać. Prawie wszystko, co robisz, wymaga wykorzystania pleców, a problemy z plecami prawie nigdy nie są wynikiem samotnej aktywności lub wypadku.

Jak uniknąć bólu pleców:

Teraz w tym artykule wyjaśnimy, jak uniknąć bólu pleców. Oto 7 wskazówek, jak uniknąć bólu pleców w następujący sposób.

1. Pozycja do spania:

Czasami sugeruje się spanie na boku z kolanami podciągniętymi nieco do klatki piersiowej. Umieść jedną poduszkę pod kolanami i drugą pod dolną częścią pleców. Spanie na brzuchu może być szczególnie trudne dla pleców. Jeśli nie możesz spać w inny sposób, podłóż poduszkę pod biodra. Nie ma pewności, że musisz spać na plecach, pod kolanami połóż poduszkę, inaczej zwinięty ręcznik, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Kiedy śpisz na boku, spróbuj leżeć na poduszce między nogami, aby utrzymać biodra i plecy w prawidłowym ustawieniu.

2. Zwróć uwagę na swoją postawę:

Najlepszym krzesłem do zapobiegania bólom pleców jest krzesło z prostym lub dolnym oparciem. Podczas siedzenia utrzymuj kolana nieco wyżej niż biodra. Oprzyj stopy na stołku, jeśli chcesz. W przypadku, gdy musisz ustawić się przez dłuższy czas, utrzymuj głowę w górze i podciągnij brzuch. Jeśli to możliwe, zrelaksuj jedną nogę na stołku – plus zmieniaj stopy co 5 do 15 minut.

3. Wybierz odpowiednią torebkę, w przeciwnym razie teczka:

Zdobądź torbę lub walizkę za pomocą szerokiego, dopasowującego się paska, który jest wystarczająco długi, aby sięgnąć ponad głowę. Torba kurierska (taka jak ta, którą noszą posłańcy rowerowi) jest kompletna do noszenia w ten sposób. Pasek na przeciwległym ramieniu torby rozkłada ciężar jeszcze bardziej równomiernie i pomaga utrzymać ramiona nawet bez bólu pleców. Nosząc ciężką torbę, w przeciwnym razie futerał pozbawiony pasków, często zmieniaj ręce, aby uniknąć obciążania jednej strony ciała. Aby odciążyć, od czasu do czasu przeczyścić torby, walizki, plecak, a także inne nośniki rzeczy, których nie potrzebujesz.

4. Obserwuj swoją wagę:

Dodatkowe kilogramy, szczególnie w okolicy brzucha, mogą pogorszyć ból pleców przez nierówny środek ciężkości i obciążenie dolnej części pleców. Utrzymanie 10 funtów idealnej wagi może pomóc w kontrolowaniu bólu pleców.

5. Uzyskaj dodatkowe ćwiczenia:

Backche

Na pewno bolą cię plecy; możesz pomyśleć, że najlepszą metodą na uwolnienie się jest ograniczenie ćwiczeń i odpoczynek. W przeciwnym razie dwa dni odpoczynku mogą pomóc, ale więcej może nie pomóc w bólu. Eksperci wiedzą teraz, że zwykła aktywność fizyczna może pomóc złagodzić stany zapalne i napięcie mięśni.

6. Rzuć palenie:

Palenie zwiększa ryzyko osteoporozy, która może prowadzić do osłabienia kręgosłupa i bólu pleców. Ten nawyk zmniejsza również przepływ krwi w całym ciele, co zmniejsza ilość tlenu w tkance kręgosłupa oraz hamuje proces gojenia.

7. Uważaj, jak podnosisz:

Nie wyginaj się od pasa, aby podnieść ciężkie przedmioty. Obróć kolana i przysiadaj, naciągając mięśnie brzucha, a także trzymając przedmiot blisko ciała, gdy wstajesz. Nie zginaj ciała podczas podnoszenia. Jeśli możesz, raczej popychaj ciężkie przedmioty niż ciągnij. Łatwiejsze pchanie z tyłu.

8. Unikaj stresu:

Stres, ból pleców i napięte mięśnie idą ze sobą w parze. Jeśli nosisz duże napięcie w górnej części pleców i ramionach, jesteś dojrzały do ​​kontuzji pleców. W tej części pomożemy Ci wiedzieć, kiedy doświadczasz wysokiego poziomu stresu i musisz uważać na plecy. Przedstawimy ponadto kilka wskazówek, jak radzić sobie ze stresem, na przykład wizualizacja.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł jak uniknąć bólu pleców będzie dla Ciebie przydatny i skutecznie redukować ból pleców.

Author