Jak uniknąć zanieczyszczenia powietrza?

Zanieczyszczenie powietrza! Czy irytuje Cię zanieczyszczenie powietrza? Zrób coś, aby uniknąć zanieczyszczenia powietrza. Unikanie zanieczyszczenia powietrza to ważny krok na drodze do ekologii. Zanieczyszczenia zaciemniają teraz niebo w miastach na całym świecie, a powietrze, którym wszyscy oddychamy, jest coraz bardziej zanieczyszczone pyłem zawieszonym i tlenkiem węgla. Podczas gdy transport jest prawie czystym generatorem zanieczyszczenia powietrza, dodatkową cechą twojego istnienia jest ponadto manipulowanie liczbą wydań, które tworzysz, tak jak z kupowanych towarów.

Jak uniknąć zanieczyszczenia powietrza

Wszystkie zanieczyszczenia są niebezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska. Jak zatem indywidualnie uniknąć zanieczyszczenia powietrza? Możesz być zdumiony, gdy dowiesz się, jak bardzo twoja ciężka praca może pomóc. Dlatego w tym artykule omówiłem pewne przydatne wskazówki, które są pomocne w unikaniu zanieczyszczenia powietrza.

Wskazówki, jak unikać zanieczyszczenia powietrza:

1. Ruszaj się o wschodzie słońca:

Ozon jest zwykle niski w tej chwili, od około 6 rano i czeka na 10 rano, a ponadto wzrasta przez cały dzień, gdy światło dzienne rozkłada węglowodory zużywane w samochodach, zamieniając je w mgłę.

2. Posadź drzewa:

Musisz wiedzieć, że drzewa ograniczają zanieczyszczenie powietrza; ponadto sadzenie ich jest jednym z najbardziej aktualnych, satysfakcjonujących działań, jakie możesz wykonać, aby pomóc w przewadze powietrza w Twojej okolicy. Drzewa wytwarzają tlen, a także pochłaniają dwutlenek węgla, który toczą się w pożywieniu.

3. Zreorganizuj swoją rutynę ogrzewania i chłodzenia:

Postaraj się, aby twoje ciało przystosowało się do zmieniających się pór roku, zamiast grzejnika i klimatyzatora, aby utrzymać stabilną temperaturę przez cały rok. Wysadzaj ciepło, a powietrze jest głównym drenażem energii, w konsekwencji uciekając przed wentylatorami i ciepłymi swetrami, aby pomóc ci szybciej zmienić się na zmiany pogody niż polegać na termostacie.

4. Używaj farb bezpiecznych dla środowiska:

aby uniknąć zanieczyszczenia powietrza, w każdej chwili można również wykorzystać środki czystości. Takie farby plus środki czyszczące wytwarzają mniej cząsteczek smogu w powietrzu, a ponadto są lepsze dla twojej siły oddechowej.

5. Ponowne użycie, ponowne przetwarzanie i łajno:

Skuteczne zorganizowanie odpadów domowych to jeszcze jeden doskonały sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Ponowne użycie, recykling, a także kompostowanie mogą mieć ogromny wpływ na produkcję śmieci, co oznacza mniej śmieci dostępnych na wysypiskach – ogromne źródło zanieczyszczenia powietrza.

6. Unikaj długich gorących pryszniców lub innych kąpieli:

Pamiętaj, że ogrzewanie wody wymaga dużej ilości energii, dlatego zwracanie uwagi na to, ile ciepłej wody zużywasz, jest istotną praktyką. Możesz tworzyć, biorąc krótsze prysznice, a także rezygnując z kąpieli; podczas gdy razem potrzebują obfitości gorącej wody. Obróć podgrzewacz wody do 120 ° F (49 ° C), dzięki czemu woda w żadnym wypadku nie nagrzewa się od tej temperatury.

7. Analiza Twojego domu:

Musisz sprawdzić, czy nie ma radonu – niebezpiecznego, radioaktywnego gazu, który jest bezwonny i bez smaku. W stanie, w którym test wykaże ważne poziomy radonu, trudność można z powodzeniem ustalić kosztem. Dobrze utrzymane piece na drewno i kominki. Rozważ wymianę starych pieców na drewno na modele z certyfikatem EPA. Odwiedź www.epa.gov/burnwise.

8. Praca w okresie letnim:

Uszczelnij zbiornik gazu w chłodniejszych godzinach wieczornych, aby ograniczyć parowanie. Trzymaj się z dala od rozlania gazu, a także nie „dopełniaj” zbiornika. Mocno przywrócić korek zbiornika gazu.

9. Poucz się na temat zanieczyszczenia powietrza:

Odmienne regiony mają różnorodny problem zanieczyszczenia powietrza. Być może w Twoim mieście znajduje się fabryka, która zanieczyszcza powietrze; w przeciwnym razie być może lokalne składowisko odpadów jest głównym winowajcą w Twojej okolicy?.

10. Preferuj mniej opakowań:

Zrozum, że plastik, folia i tektura używane w opakowaniach są wytworzone przez człowieka przy użyciu praktyk, które mają szkodliwy wpływ na wyższość powietrza. Więc weź do sklepu własną płócienną torbę na zakupy zamiast używać papieru lub plastiku.