Co to jest zanieczyszczenie wody? Jak uniknąć zanieczyszczenia wody? Świadomość społeczna dotycząca problemu jest pierwszym i wiodącym sposobem jego rozwiązania. Niektóre zmieniają w inny sposób modyfikację istotnej, chemicznej i biologicznej właściwości wody, która będzie miała szkodliwy wpływ na żywe organizmy, to zanieczyszczenie wody.

zanieczyszczenie wody

Radzenie sobie z zanieczyszczeniem wody jest zdumiewające, że wszyscy (a także rządy i samorządy) muszą się tym przejmować. Każdy z nas ma wpływ na nasze lokalne zasoby wody, łącznie z jakością wody i ilością wody, którą zużywamy w czasach jej braku. W tym artykule podałem kilka rzeczy, które pomogą Ci uniknąć zanieczyszczenia wody.

Instrukcje, aby uniknąć zanieczyszczenia wody:

1. Sprytnie wykorzystuj wodę:

Unikaj utrzymywania odkręconego kranu, gdy nie jest on zaciągnięty. Ponadto możesz zmniejszyć ilość wody zużywanej do prania i kąpieli. Zastrzeżenie, że wszyscy to robimy, możemy znacznie uniknąć niedoborów wody i zmniejszyć ilość brudnej wody, która wymaga uzdatniania.

2. Unikaj podlewania:

gdy przyjdzie czas na zmycie trawnika i ogrodu, zaleca się stosowanie metody powolnego nawadniania, aby powstrzymać wzrost wycieku nawozów do wód gruntowych. Jako alternatywę polegania na zraszaczu, uważaj, że systemy nawadniania kropelkowego w przeciwnym razie „kropią” oraz węże nasączające, które zapewniają wyższy poziom kompetencji.

3. NIE spłukuj niczego w toalecie:

Unikaj spłukiwania tabletek, płynów, leków w proszku lub leków w toalecie. Przeznaczony do zaleceń dotyczących prawidłowej utylizacji wszelkiego rodzaju odpadów medycznych.

4. Denitryfikacja:

Jest to naturalny proces, który można przyzwyczaić do zatrzymania wypłukiwania azotanów w glebie; co z kolei zapobiega zanieczyszczeniu wód gruntowych substancjami odżywczymi.

5. Mniejsze wykorzystanie towarów syntetycznych:

Unikaj używania produktów gospodarstwa domowego zawierających chemikalia. Jako alternatywę stosuj ekologiczne produkty, podobne do biodegradowalnego mydła, a także całkowicie naturalne kosmetyki. Aby odświeżyć dom, zapobiegaj za pomocą wybielaczy oraz chemicznych środków czyszczących i używaj octu jako substytutu.

6. Olej samochodowy:

Musisz użyć ponownie, o ile to możliwe. Ponadto ważne jest, aby utrzymać samochód w dobrym stanie, aby uniknąć wycieków toksycznych płynów, takich jak płyn niezamarzający i olej.

7. Nie wyrzucaj śmieci:

Unikanie wyrzucania śmieci do rzek, jezior lub oceanów. Pomóż posprzątać wszelkie śmieci, które obserwujesz na plażach, w rzekach i jeziorach, upewnij się, że można bezpiecznie zebrać śmieci i umieścić je w pobliżu kosza na śmieci.

8. Wykorzystaj szamba:

Szamba służą do oczyszczania ścieków w miejscu, w którym się znajdują. Zazwyczaj są przyzwyczajeni do oczyszczania ścieków jak z budynku jednostkowego.

9. Nawozy naturalne:

Nawozy do trawników wykonane z naturalnych materiałów pomagają zapobiegać zanieczyszczeniu wody. Zaleca się kompost lub produkty zawierające mączkę kostną. Innym wyborem nawozu do rozważenia jest taki, który zawiera azot o powolnym uwalnianiu.

10. Idź naturalnie:

Stosowanie chemicznych pestycydów oraz nawozów prowadzi do zanieczyszczenia wody, ponieważ zainfekowana woda przedostaje się do wód gruntowych i spływa do pobliskiego źródła wody. Naturalne pestycydy, które możesz wykorzystać to mydło owadobójcze oraz złocieniec. Nawozy naturalne zawierają ścinki trawy, popiół drzewny oraz kompost zwierzęcy.

11. Użyj kosza na śmieci:

Wcale nie wyrzucaj śmieci. Na zawsze natknęliśmy się na dokładny kosz na śmieci. Obejmuje to miejsca takie jak plaża, brzegi rzeki i zbiorniki wodne. Towary nieulegające rozkładowi, takie jak tampony, pieluchy i podpaski higieniczne nie powinny być spłukiwane w toalecie, używane do tego mogą skończyć się uszkodzeniem procedury kanalizacyjnej, a zwykle kończy się jako śmieci leżące na plaży.

W związku z tym ważne jest, aby każdy z nas podjął odpowiednie kroki, aby uniknąć naszego najcenniejszego zasobu, wody, przed zanieczyszczeniem.