Bóle zębów mogą powodować wiele bólu. W niewielkich bólach możesz zrobić domowe lekarstwo, aby leczyć je w domu. Bóle zębów zwykle pojawiają się, gdy wrażliwa część zęba, znana jako miazga, ulega zapaleniu. Przyczyn może być wiele, np. ubytki, złamany ząb lub infekcja.

Jak uzyskać ulgę w bólu zęba?

Objawy bólu zęba:

  •  Może to być bardzo pulsujące, ostre lub stałe.
  •  W niektórych przypadkach dzieje się to po prostu przy nacisku na ząb.
  •  Obrzęk okolicy zęba
  •  Często gorączka, a nawet ból głowy
  •  Nieprzyjemny zapach z zęba

Jak uzyskać ulgę w bólu zęba:

1. Olejek goździkowy:

Olejek goździkowy

Olejek goździkowy to ortodoksyjny środek domowy do leczenia bólu zębów. Zawiera substancję chemiczną znaną jako eugenol, która ma właściwości znieczulające i przeciwbakteryjne. Aby zmniejszyć ból zęba, możesz namoczyć czystą wacik z 3 kroplami olejku goździkowego i ¼ łyżeczki oliwy z oliwek. Teraz umieść tę bawełnę w ustach tuż przy zębie, który boli, przygryzając ją, aby utrzymać się w tym miejscu. Unikaj spania z tym w ustach.

2. Kropla na kaszel:

Krople na kaszel, a nawet pastylki do ssania mają niewielką ilość estetyki, która może przynieść ulgę w drobnych bólach zębów. Możesz trzymać 1-2 w ustach do ssania. Możesz również nałożyć trochę Vick’s VapoRub na zewnętrzną część policzka w miejscu, w którym bolał ząb. Następnie trzymaj ręcznik papierowy na poduszce i połóż się po tej stronie.

3. Równo:

Płukać gardło

Niejednokrotnie ból zęba może być spowodowany przez jakiś pokarm uwięziony między zębami. Dlatego w tym przypadku wskazane jest nitkowanie i płukanie płynem do płukania jamy ustnej.

4. Torebki na gorącą herbatę:

torebki herbaty

Możesz również użyć zszywek kuchennych jako domowych środków, aby pozbyć się bólu zębów. Niektórzy mówią, aby nakładać gorącą herbatę bezpośrednio na ząb. Herbata zawiera kwas garbnikowy, który może zminimalizować obrzęk.

5. Alkohol:

Możesz namoczyć wacik w brandy lub bezpośrednio trzymać plasterek ogórka na zębie. Alkohol jest znany ze swoich właściwości znieczulających, które mogą zmniejszyć ból zębów.

6. Mleko magnezowe:

Mleko 4

Wymieszaj 1/2 nadtlenku wodoru i 1/2 wody i zanurz wacik. Następnie możesz nałożyć tylko odrobinę Mleka Magnezji. Wykonaj ten krok 4 razy dziennie. Drugim lekarstwem jest zmieszanie równych części Mleka Magnezji z płynnym Benadrylem. Delikatnie mieszaj tą miksturą wokół ust przez około 60 sekund i wypluj ją.

7. Jedz miękkie potrawy:

ciasto jabłkowe

Unikaj jedzenia dużych lub przepełnionych kanapek. Rozważ stosowanie diety z miękkimi pokarmami, aż ból się zmniejszy.

8. Leki przeciwzapalne:

Dojrzały lekarz wskazujący

Ból zęba może być również spowodowany obrzękiem. Dzieje się tak w przypadku puchnięcia tkanek miękkich jamy ustnej. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz obrzęk lub może to prowadzić do szkodliwych problemów ze zdrowiem zębów. Więc dopóki nie dotrzesz do lekarza, możesz zażywać leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen.

9. Złamany ząb:

Rak języka

Złamany ząb może również powodować ból zęba, więc zleć to swojemu dentyście. Unikaj szorowania złamanego zęba środkiem czyszczącym.

10. Zimny ​​kompres:

Worek lodu

Możesz napełnić każdą torbę do przechowywania lodem. Przykryj cienką szmatką, aby nałożyć to bezpośrednio na ząb. Możesz nawet założyć policzek, który znajduje się tuż poza zębem. Ta zimna temperatura jest przydatna do zmniejszenia bólu. Nigdy nie nakładaj lodu bezpośrednio na ząb, ponieważ może to zmaksymalizować ból. Dzieje się tak w przypadku, gdy twoje zęby są zaognione przez jakiś ból.

11. Sól morska:

sól morska

Ból zęba można również złagodzić, spłukując letnią wodą i odrobiną soli morskiej. Zrób to, gdy sól całkowicie się rozpuści, aby przepłukać gardło wodą w ustach. Czy rozpryski prawidłowo znajdują się w pobliżu dotkniętego obszaru? Możesz to powtarzać wiele razy dziennie, aż ból się zmniejszy.

Jak uzyskać ulgę w bólu zęba?

Author