Jak uzyskać więcej testosteronu?

Po 30 roku życia wiele normalnych funkcji organizmu zaczyna zwalniać… a nawet się załamywać. Pogorszenie stanu zdrowia może wynikać z wielu różnych czynników, ale coraz więcej starszych osób pyta, jak uzyskać więcej testosteronu. Niezależnie od tego, czy szukasz naturalnych metod walki z niskim T, czy też jesteś gotowy na eksplorację programów medycznych mających na celu zwiększenie poziomu testosteronu, poniższe informacje będą wspierać Twoje wysiłki.

Idealne męskie ciało Świetny kulturysta pozujący

5 prostych kroków, aby naturalnie uzyskać testosteron:

Zgodnie z radami Centrum Medyczne TRT dla tych, których poziom testosteronu spadł tylko nieznacznie, możliwe jest wykonanie tych 5 prostych kroków, aby naturalnie uzyskać testosteron i zobaczyć pozytywne wyniki.

Ćwicz umiarkowanie:

To jest jeden przypadek, w którym więcej nie znaczy lepiej. Unikaj nadmiernego wysiłku, który może powodować uwalnianie kortyzolu, hormonu redukującego stres organizmu. Kortyzol działa wbrew twoim wysiłkom, aby uzyskać więcej testosteronu i może zmniejszyć dostępne poziomy, co jeszcze bardziej pogarsza problem z niskim T.

Dużo snu:

Dobry sen w nocy może zdziałać cuda dla ogólnego stanu zdrowia organizmu, ale przede wszystkim podczas głębokiego, nieprzerwanego snu z pełnymi cyklami mózg jest w stanie wytworzyć hormony potrzebne do utrzymania organizmu w jak najzdrowszym działaniu. Zdrowe cykle snu są bardzo ważnym składnikiem naturalnego pozyskiwania testosteronu.

Redukować stres:

Wraz ze wspomnianym powyżej nadmiernym wysiłkiem fizycznym, stres w dowolnej formie może zwiększyć produkcję kortyzolu przez organizm. Niezależnie od tego, czy stres pochodzi z życia domowego, zawodowego, czy gdzieś pomiędzy, życie w stresie jest poważnie szkodliwe dla prawie każdej funkcji organizmu. ten hormon kortyzolu jest znanym wrogiem wszelkiej innej równowagi hormonalnej. Ciało po prostu próbuje się chronić, ale ogólnie rzecz biorąc poziom testosteronu spadek przy wysokim poziomie kortyzolu.

Stracić tkankę tłuszczową:

Badania wykazały, że zmagazynowana tkanka tłuszczowa przekształca testosteron w estrogen w organizmie. Jedynym pewnym sposobem, aby temu zapobiec, jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej i praca nad uzyskaniem szczuplejszej i szczuplejszej sylwetki.

Unikaj toksyn:

Substancje chemiczne znajdujące się w wysoko przetworzonej żywności zakłócają zdolność organizmu do wykorzystywania testosteronu. Dotyczy to również toksyn, które po podgrzaniu wydostają się z plastikowych pojemników i butelek. Unikaj tych zanieczyszczeń, aby jak najlepiej wykorzystać testosteron.

10 przydatnych produktów spożywczych, aby uzyskać testosteron odżywczo:

Najważniejsze pokarmy, które pomagają uzyskać testosteron pod względem odżywczym, obejmują te z cynkiem, białkami (aminokwasami), witaminami z grupy B i kwasami tłuszczowymi omega-3. Ogólnie zalecana jest dieta przeciwzapalna. Chociaż możliwe jest pozyskiwanie tego wszystkiego z diety zwierzęcej lub roślinnej, naukowcy odkryli, że wiele produktów zwierzęcych może w rzeczywistości obniżać poziom testosteronu i zwiększać poziom estrogenu, ponieważ podczas trawienia wytwarzają kwasy, a często także dlatego, że same zwierzęta zawierają hormony..

Tak więc, kontynuując nasze kroki, aby naturalnie uzyskać testosteron, wymienimy tutaj niektóre z najsilniejszych pokarmów:

Warzywa krzyżowe są przydatne w blokowaniu estrogenu w organizmie, dzięki czemu testosteron jest bardziej skuteczny. brokuły, kalafior, kapusta, jarmuż i rzepa.

Orzech kokosowy:

Niezależnie od tego, czy jesz świeży kokos, mleko czy surowe masło kokosowe, jest to doskonałe źródło zdrowych tłuszczów. Promuje wzrost mięśni, beztłuszczową masę ciała i równoważy poziom hormonów.

Posiew:

Uwzględnij nasiona dyni, chia, konopi, lnu i sezamu ze względu na ich zalety w dostarczaniu tłuszczów omega-3. Są one również doskonałym źródłem cynku i zapewniają tryptofan, który pomaga zrównoważyć poziom hormonów w organizmie. Len i sezam są przydatne, ponieważ zawierają polifenole, które obniżają poziom estrogenu we krwi.

Grzyby:

Są one przydatne, ponieważ blokują produkcję enzymu aromatazy. Aromatazę należy blokować, ponieważ odpowiada za przekształcanie testosteronu w estrogen. Poszukaj Portobello, crimini, baby button i grzybów shiitake i jedz je surowe lub ugotowane.

Maca:

Oprócz zwiększania i normalizowania poziomu hormonów, wykazano również, że maca poprawia libido. Jest również pomocny w zwiększaniu poziomu energii do ćwiczeń… co z kolei pomaga również zwiększyć poziom testosteronu.

Awokado:

Zdrowe tłuszcze roślinne działają cuda na układ hormonalny organizmu i poziom energii. Tłuszcze zawarte w tym owocu i bogata witamina B6 pomagają obniżyć poziom kortyzolu i zwiększyć poziom testosteronu.

Całe Ziarna:

Podobnie jak w nasionach, polifenole można znaleźć w pełnych ziarnach, takich jak:

  • Pszenica
  • żyto
  • Owies
  • kukurydza
  • Jęczmień
  • Ryż
  • Proso

Polifenole są przydatne, ponieważ pomagają obniżyć poziom estrogenu w organizmie.

Zielona herbata:

Jest to doskonałe źródło fitochemikaliów, które pomagają zredukować estrogen. Zielona herbata ma wiele innych zalet, w tym obniżenie poziomu cholesterolu, obniżenie ciśnienia krwi i zapobieganie nowotworom.

Jajka:

Jajka są naturalnie bogate w tłuszcze nasycone, kwasy omega-3, białko i witaminę D, które są niezbędne do produkcji testosteronu. Z tych powodów warto włączyć je do diety.

Dziki łosoś:

Nawet stosując alkalizującą dietę roślinną, często zdrowe jest włączenie tej ryby ze względu na jej niezwykłe właściwości. Jest bogaty w magnez, kwasy omega-3, białko i witaminę B. Obniża również poziom SHBG (globuliny wiążącej hormony płciowe), co sprawia, że ​​testosteron jest nieskuteczny.