Masz problem ze wzrokiem? Chcesz zachować zdrowe oczy? Nie martw się! Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Oko to nic innego jak odbicie twojej duszy. Oczy odgrywają ważną rolę w naszym życiu jako okna na świat. Większość ludzi nie przykłada zbytniej uwagi do cennego daru widzenia. Dla każdej osoby bardzo ważne jest utrzymanie zdrowia oczu. Dlatego dzisiaj w tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak zachować zdrowe oczy.

jak zachować zdrowe oczy

Najlepsze wskazówki, aby zachować zdrowe oczy:

Teraz poniżej wymieniliśmy kilka wskazówek, które są bardzo pomocne dla twoich oczu, ponieważ utrzymują je w zdrowiu. Są one następujące;

1. Używaj okularów ochronnych:

Wielu urazom oczu można uniknąć tylko dzięki okularom ochronnym, osłonom oczu lub okularom sportowym. Niepewność swoich zainteresowań lub stanowiska pracy zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia wzroku. Niektóre sporty, na przykład hokej na lodzie, lacrosse, racquetball, również powodują uszkodzenie oczu.

2. Zapewnij odpoczynek swoim oczom:

Niepewność, gdy tylko poświęcisz dużo czasu na komputer lub skupisz się na jednej rzeczy, w tym czasie przeoczysz mrugnięcie, a twoje oczy mogą się zmęczyć. Spróbuj zastosować prawo 20-20-20 iw tym celu musisz odwrócić wzrok co 20 minut do 20 stóp w przeciwną stronę niż w 20 sekund. W ten sposób Twoje oczy odprężają się i zyskują odpowiedni poziom wilgotności oraz zmniejszają ciśnienie w oku.

3. Zostaw palenie:

Istnieje wiele chorób związanych z paleniem tytoniu, takich jak uszkodzenie nerwu wzrokowego, zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma. Dlatego, jeśli chcesz zachować zdrowe oczy, bardzo ważne jest unikanie palenia.

4. Badanie wzroku jest koniecznością:

Zdecydowanie zaleca się przeprowadzanie badania wzroku raz w roku, ponieważ wizualizacja może się pogarszać tak stopniowo, że nie można tego zidentyfikować. Kilka chorób oczu, takich jak cukrzycowa choroba oczu, związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej i jaskra, może nie zapewniać oznak. Badanie rozszerzonego oka odgrywa ważną rolę w wyłapywaniu trudności w oku.

5. Jedz dla zdrowia oczu:

Twoja regularna dieta zawiera składniki odżywcze, takie jak luteina, kwasy tłuszczowe omega-3, cynk, witaminy E i C, które są bardzo pomocne w zapobieganiu problemom ze wzrokiem związanym z wiekiem. Tak więc spożywaj zielone warzywa, takie jak szpinak, kapusta włoska, jarmuż i tłuste ryby, takie jak tuńczyk, łosoś, jajka, fasola, orzechy, a także dodatkowe niemięsne bazy białkowe, a także pomarańcze, owoce cytrusowe lub płyny, marchew, brzoskwinie, pomidory, papaja, czosnek, indyk, mango, kurczak, jogurt i pestki słonecznika.

6. Zachowaj zdrową wagę:

Spożywanie posiłków w odpowiednich proporcjach pomaga utrzymać dużą wagę, co zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na choroby związane z otyłością, na przykład cukrzycę typu 2. Ciężkość zwiększa ryzyko cukrzycy, a także dodatkowych okoliczności, które mogą zakłócić wzrok.

7. Unikaj ciągłego patrzenia na ekran komputera:

Oglądanie przez cały dzień przed komputerem jest odpowiedzialne za nieostre widzenie, suchość oczu, zmęczenie oczu, bóle ramion, bóle głowy, pleców i szyi. Umieść komputer w modelu w taki sposób, aby Twoje oczy były zbliżone do górnej części monitora. W razie potrzeby użyj monitora przeciwodblaskowego.

8. Ochrona przed promieniami słonecznymi:

Promienie UV lub ultrafioletowe mogą uszkodzić oczy, a także prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej, astygmatyzmu i zaćmy. Dlatego bardzo ważne jest, aby nosić dokładnie takie okulary przeciwsłoneczne, które chronią oczy przed promieniami UV. Wybierz okulary przeciwsłoneczne, które blokują od 99% do 100% promieni UVB i UVA. Zaokrąglone soczewki wspierają ochronę oczu z boku. Spolaryzowane soczewki zmniejszają odblaski podczas jazdy.

Author