Czy masz problemy z oddychaniem? Czy chcesz zachować zdrowe płuca? W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na problemy z płucami z powodu niezdrowego i niezrównoważonego życia. Zanieczyszczenie powietrza jest główną przyczyną niezdrowych płuc. Twoje płuca zapewniają wspaniałą pracę każdego dnia. Silne płuca dostarczają do krwi ogromne ilości tlenu, a ponadto pozwalają na wysiłek, życie i dobre wyniki. Podobnie jak nasze ciało, płuca również wymagają codziennej pielęgnacji i oddania. Dlatego dzisiaj w tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak zachować zdrowe płuca.

Jak zachować zdrowe płuca?

Jeśli masz problemy z płucami, możesz doświadczyć takich objawów i są one następujące;

  •  Ból podczas oddychania
  •  Kaszel i świszczący oddech podczas ćwiczeń
  •  Duszność w prostych czynnościach
  •  Uporczywy kaszel
  •  Osłabienie ze zmianą aktywności

Najlepsze wskazówki, aby zachować zdrowe płuca:

Teraz poniżej przedstawiamy najlepsze wskazówki, które pomogą utrzymać zdrowie Twoich płuc. Są one następujące;

1. Technika kaszlu:

Mokry kaszel

Metoda Huff Cough to sekwencja mini-kaszlnięcia w równym stopniu do pojedynczego, dużego kaszlu. W tym celu pomaga Ci Twój terapeuta oddechowy.

2. Wykonaj brzuszki:

Chrupiące różnice

Bardzo ważne jest, aby płuca pracowały od 10 do 20 brzuszków dziennie. Twoja klatka piersiowa i mięśnie brzucha pozwalają ci czerpać powietrze. Wzmocnij je, możesz też spróbować głębokiego oddychania.

3. Pozostań nawodniony:

Szklanka wody

Ważne jest, aby codziennie wypijać 2 litry płynu lub wody, aby odnieść korzyści z oczyszczenia śliny. W przypadku szczątków musisz najpierw skonsultować się ze swoim specjalistą, aby upewnić się, że działa w pozostałej części strategii leczenia. Więc pij więcej wody, ponieważ dobre nawodnienie pomaga utrzymać mokrą ślinę w drogach oddechowych, co sprawia, że ​​jest ona zrelaksowana podczas kaszlu.

4. Korzystanie ze schodów zamiast windy:

Aby zachować zdrowe płuca, trzeba każdego dnia odnotowywać liczne schodzenia po schodach do piwnicy. Istnieje wiele ćwiczeń, które przyspieszają bicie serca, jak jazda na rowerze, wchodzenie po schodach czy szybki marsz. Pomagają utrzymać serce i płuca w przyzwoitej formie.

5. Miej przeciwutleniacze:

Grzyb

Spożywanie pokarmów podobnych do brokułów i grzybów, które są ironiczne w przeciwutleniaczach, co przynosi korzyści w celu oczyszczenia płuc z całkowicie szkodliwych wolnych rodników, które są wywoływane przez zanieczyszczenie.

6. Użyj maski obronnej:

Bardzo ważne jest, aby osoby, które pracują z miejsca na miejsce, w którym znajdują się kurz, chemikalia lub azbest, ubrały się w strój ochronny, wliczając maskę przeciwgazową oprócz napowietrzania stref pracy. Podczas podróży w zanieczyszczonym środowisku wokół ust i nosa zakładana jest maska ​​lub szalik, ponieważ narażenie przemysłowe jest głównym zagrożeniem dla zdrowia płuc, które prowadzi do raka płuc, POChP i astmy.

7. Drenaż posturalny i perkusyjny:

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli potrzebujesz drenażu posturalnego i perkusyjnego. W tym procesie śluz jest usuwany z płuc do dróg oddechowych, dzięki czemu można je odkrztusić. Uderzenia, zapewnione pozycje drenażowe, głębokie oddychanie i kaszel są całkowicie odzyskiwane w tej metodzie.

8. Unikaj palenia:

Unikaj palenia

Palenie jest główną przyczyną ciężkich chorób płuc, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc czy POChP, a także rak płuc. Dym może uszkodzić płuca, ponieważ dym z cygar, fajek i papierosów zawiera ponad 4000 szkodliwych chemikaliów. Unikaj także biernego palenia. Przeprowadź strefę zakazu palenia w swoim domu.

9. Uważaj na zanieczyszczenie powietrza:

Zanieczyszczenie powietrza

Bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zanieczyszczenia powietrza i upewnić się, że twoja porcja zachowuje świeże powietrze. Zanieczyszczenie powietrza zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz może powodować problemy zdrowotne, szczególnie u osób, u których występują choroby płuc.

Jak zachować zdrowe płuca?