Zdrowe serce! Czy chcesz zachować zdrowe serce? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. W dzisiejszych czasach życie każdego człowieka staje się bardzo gorączkowe, a także napięcie w domu i miejscu pracy. Dlatego żyją niezrównoważonym życiem. Jeśli ty też jesteś jednym z nich, przeczytaj uważnie ten artykuł. Zdrowy styl życia poprawi twoje serce. Dlatego dzisiaj w tym artykule przedstawiamy kilka metod na utrzymanie zdrowego serca.

Jak zachować zdrowe serce

Twoje serce to mięsień, a dodatkowo łapie się twardo i lepiej, jeśli żyjesz energicznie. Nieaktywny styl życia, żucie fast foodów, palenie, alkohol, długie godziny pracy i zbiorowy stres sprawiają, że serce staje się coraz bardziej podatne. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o swoim sercu, jak zachować zdrowie.

Najlepsze wskazówki, aby zachować zdrowe serce:

Teraz poniżej wymieniliśmy listę najlepszych wskazówek, które są korzystne dla utrzymania zdrowego serca. Są one następujące;

1. Stań się aktywny:

Aerobik ćwiczenia cardio

Pamiętaj, aby co tydzień wykonywać ćwiczenia przez 150 minut. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wykonywanie 30 minut ruchu przez 5 dni w tygodniu. Zamontuj go wszędzie tam, gdzie możesz, na przykład jadąc na rowerze do wysiłku.

2. Dobrze się odżywiaj:

Jedz sałatkę warzywną

Szefem i prowadzącym do silnego serca jest rozróżnianie tego, co jest w twojej misce. Przez cały czas sprawdzaj, co spożywasz i zaraz po zjedzeniu. Pokarm zadowalający w warzywach, pełnych ziarnach, owocach, czerwonym mięsie i niewielkiej ilości oleju, który może dłużej przynosić korzyści Twojemu sercu.

3. Zdobądź wystarczająco dużo snu:

Spanie dobrze

Brak snu pogarsza ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Niedobór snu prowadzi również do poprawy poziomu stresu, który również zwiększa poziom podrażnienia w organizmie, dodatkowe niebezpieczeństwo obrzęku i problemów związanych z sercem. Drzemki 7-9 godzin każdej nocy pomogą Twojemu sercu zachować zdrowie.

4. Zostaw alkohol i palenie:

Palenie i picie

Wszyscy znacie zły wpływ palenia i picia alkoholu na zdrowie serca. Zatrzymanie alkoholu lub papierosów jest dość trudne; zamiast tego zamordowanie się również nie jest mądrym wyborem. Spróbuj porzucić ten nawyk stopniowo, ale z ufnością.

5. Szybki marsz:

Ładna kobieta spacerująca

Konieczne jest, aby każdy w każdym wieku chodził około 30 minut wcześnie rano, tymczasem zmniejsza to skutki zanieczyszczenia serca, których można się spodziewać w godzinach zachodu słońca.

6. Ćwiczenia, joga lub mediacja:

medytacja jogi w pozycji lotosu

Rób dowolne z tych, które lubisz, stosując jedną z praktyk, aby wzmocnić swoje serca. Tylko 30-minutowy trening aerobowy przywraca tętno. Medytacja i joga są niezliczone dla twojego serca, na przykład wpływają na komfortowy nacisk, który mechanicznie przywraca pracę serca.

7. Unikaj jedzenia nadmiaru soli:

czarna sól 4

Po drodze, aby utrzymać dobre ciśnienie krwi, przestań używać soli na stole i dodaj mniej do przygotowywanego jedzenia, w przeciwnym razie całkowicie je odetnij. Również chroń się przed dużą zawartością soli w przetworzonych produktach spożywczych. Sprawdzono etykiety żywności, jeśli żywność ma podwyższony poziom niepewności co do zawartości soli, zużywa więcej niż 1,5 g soli lub 0,6 g sodu na każde 100 g.

8. Spożywaj tłuste ryby:

Ryba

Jeśli nie jesteś wegetarianinem, zaleca się spożywanie tłustych ryb dwa razy w tygodniu. Istnieje wiele ryb, które zawierają kwasy omega-3 i wspierają obronę przed chorobami serca to sardynki, makrela, łosoś i tuńczyk.

9. Zachowaj zdrową masę ciała:

waga dash dieta

Utrzymanie zdrowej wagi jest istotne dla całego zdrowia, na przykład otyłość zwiększa niebezpieczeństwo wielu chorób serca, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi itp. Utrzymuj BMI między 20 a 25, co jest mierzone jako idealna waga.