Czym jest apetyt? Zaspokojenie potrzeby odżywienia organizmu pragnieniem jedzenia często określane jest mianem apetytu. W zależności od potrzeb twojego organizmu, stanu zdrowia, zdrowia fizycznego i psychicznego to tylko niektóre z czynników, które wpływają na zapotrzebowanie na jedzenie. Jeśli potrzebujesz, jak zwiększyć apetyt, ten artykuł jest wszystkim, czego potrzebujesz.

Jak zwiększyć apetyt

Do utraty apetytu przyczynia się kilka czynników, takich jak brak uczucia głodu, przymus emocjonalny i fizyczny, zaburzenia odżywiania itp., które pozbawiają organizm wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W tym artykule przedstawiamy opcje, jak naturalnie i zdrowo zwiększyć apetyt.

Jak naturalnie zwiększyć apetyt:

Oto lista najlepszych sposobów na zwiększenie głodu, zapewniając w ten sposób wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

1. Pozostań nawodniony:

Chociaż woda nie ma kalorii, jeśli chcesz powoli, ale skutecznie zwiększać apetyt, działa dobrze. Utrzymanie dobrego nawodnienia organizmu jest niezbędne dla zdrowego organizmu. Picie wody jest bardziej naturalnym sposobem niż przygotowywanie koktajli i jedzenia. Chociaż nie ma dowodów naukowych, jest to wygodna opcja na zwiększenie masy.

2. Ogranicz spożycie cukru & Mrożona żywność:

Wielu z was objada się słodkimi i mrożonymi potrawami, takimi jak czekoladki, lody itp., aby natychmiast przybrać na wadze. Aby naturalnie zwiększyć głód, lepiej ograniczyć spożywanie takich pokarmów, ponieważ zawierają one puste kalorie, które zwiększają wagę, ale nie zapewniają wymaganego pożywienia

3. Zrezygnuj z przekąsek na 1 godzinę przed posiłkiem:

Podjadanie między posiłkami jest całkowicie typowe, ale jeśli zjesz przekąski na godzinę przed posiłkiem, poczujesz się pełny, nie pozostawiając w ten sposób miejsca na rzeczywiste składniki odżywcze. Powinna to być zasada kciuka, zwłaszcza jeśli chcesz w naturalny sposób zwiększyć głód u dzieci.

4. Olejki eteryczne:

Przyczyn utraty apetytu u wielu z nas może być wiele, między innymi podeszły wiek, choroba, niektóre leki, lęk. Ale nie martw się więcej, dostępnych jest kilka olejków eterycznych, które naturalnie stymulują apetyt. Olejek miętowy, olejek z oregano, olejek imbirowy, olejek mandarynkowy to tylko niektóre z olejków eterycznych, które możesz włączyć do swojego codziennego życia. (1)

5. Suplementy:

Niedobór witamin może być kolejnym powodem utraty zainteresowania jedzeniem. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które pomagają zwiększyć apetyt. Olej rybny (2), tiamina (3), Echinacea (4), Cynk (5), to niektóre z suplementów zwiększających apetyt, które możesz dodać do swojej diety.

zwiększyć apetyt

6. Jedz jedzenie, które lubisz najbardziej:

Spożywanie jedzenia, które lubisz, jest jednym z najlepszych sposobów naturalnego zwiększenia apetytu. Badania pokazują, że ilość jedzenia automatycznie wzrasta, jeśli wybierzesz danie, które najbardziej Ci się podoba. Wszystko, co musisz zrobić, to zaplanować i ugotować z wyprzedzeniem, aby zawsze mieć pod ręką swoje ulubione jedzenie.

7. Nie pomijaj śniadania:

Śniadanie uważane jest za niezbędny posiłek w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli chcesz przytyć. Aby zwiększyć apetyt, zjedz obfite śniadanie, które zapewni wystarczającą ilość energii poprzez spalanie kalorii, zwiększając w ten sposób potrzebę spożywania większej ilości jedzenia! (6)

8. Utrzymuj właściwe pory posiłków:

Ludzkie ciało ma doskonały sposób dawania nam wskazówek dotyczących głodu, snu itp., ale czasami możesz nie czuć głodu, kiedy powinieneś. Możesz rozwiązać ten problem, planując posiłki tak, aby organizm nie był pozbawiony składników odżywczych. Ustaw alarm dla siebie, aby poprawić apetyt.

9. Unikaj niepotrzebnych leków:

Niektóre leki, których używasz na kilka problemów zdrowotnych, takich jak ciśnienie krwi, infekcje wirusowe, mogą powodować utratę głodu. Wszystko, co musisz zrobić, to skonsultować się z lekarzem, zanim przestaniesz stosować jakiekolwiek leki, aby zwiększyć apetyt.

10. Postępuj zgodnie z metodami łagodzącymi stres:

Lęk psychiczny może być przyczyną utraty apetytu u wielu osób. Produkcja kortyzolu powoduje zmniejszenie głodu poprzez wytwarzanie kwasu w żołądku. Wystarczająco dużo snu, medytacja, jedzenie według harmonogramu to tylko niektóre z metod łagodzenia stresu, które możesz spróbować w naturalny sposób zwiększyć głód.

11. Jedz małe, ale częste posiłki:

Częstotliwość spożywania posiłków odgrywa znaczącą rolę w stymulowaniu głodu. Spożywanie dużych posiłków, a także bycie wyłączonym, może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Zawsze staraj się jeść małe porcje posiłków w częstych odstępach czasu. Spożywaj od 4 do 5 posiłków dziennie, stopniowo budując apetyt.

12. Spożywaj pokarmy bogate w składniki odżywcze:

Pokarmy wypełnione składnikami odżywczymi to najlepszy sposób na szybkie nabranie apetytu, w przeciwieństwie do jedzenia takich rzeczy jak cukierki, chipsy itp., które dają puste kalorie. Spróbuj spożywać produkty bogate w składniki odżywcze ze zdrowych tłuszczów i białka. Owoce, warzywa, produkty zawierające zdrowe tłuszcze, produkty pełnoziarniste to tylko niektóre z produktów, które możesz wybrać, aby uzupełnić swoją dietę.

13. Gotowanie z przyprawami i ziołami:

Aromat i wygląd potraw odgrywają ważną rolę w ich atrakcyjności i zwiększeniu apetytu. Zioła i przyprawy stanowiące integralną część indyjskiej kuchni, jeśli są odpowiednio stosowane, mogą zwiększyć głód. Tymianek, rozmaryn, oregano, bazylia, mięta pieprzowa i cynamon to tylko niektóre z przypraw, które mogą pobudzić Twoje kubki smakowe. (7)

14. Unikaj napojów podczas posiłków:

Nie pij niczego pomiędzy posiłkami, tak słyszeliśmy, jak mówili nasi starsi! Jest też dobry powód. Spożywanie napojów sprawia, że ​​czujesz się najedzony, eliminując miejsce na rzeczywiste składniki odżywcze. Dlatego unikaj napojów takich jak herbata, kawa, napoje gazowane, jeśli chcesz zwiększyć apetyt.

15. Stwórz przyjemne środowisko do jedzenia:

Abience jest również bardzo ważna, wraz z pysznym jedzeniem, aby posiłek był wystarczająco atrakcyjny, aby zwiększyć apetyt zarówno u dzieci, jak i starszych. Zapal aromatyczną świecę, włącz przyjemną muzykę i nadążaj za ulubionym programem w telewizji może zwiększyć potrzebę jedzenia.

16. Unikaj jedzenia w pojedynkę:

Jeśli jesteś osobą, która ma tendencję do unikania lub pomijania posiłków, gdy jesteś sama, musisz zmienić ten nawyk! Zjedzenie nawet prostego posiłku w towarzystwie najbliższych sprawia, że ​​jedzenie staje się atrakcyjniejsze i przyjemniejsze, zwiększając tym samym apetyt. Dołączenie do społecznościowej grupy kulinarnej to także opcja, która daje ci stałe towarzystwo.

17. Ćwiczenie:

Wiele osób ma błędne przekonanie, że ćwiczenia prowadzą do utraty wagi, ale nie zawsze tak jest. Umiarkowane ćwiczenia pomagają wywołać apetyt, ponieważ pomagają spalać kalorie, zwiększając w ten sposób potrzebę spożywania pokarmów. Musisz jednak unikać forsownej aktywności fizycznej, jeśli masz niedowagę.

Biorąc pod uwagę wszystkie powody, które ograniczają apetyt, dokonując niewielkich zmian, możesz skutecznie zwiększyć swój głód w całkowicie naturalny sposób. Stopniowy wzrost spożycia żywności sprawi, że będziesz cieszyć się jedzeniem, a tym samym pobudzić apetyt, a wskazówki, jak zwiększyć apetyt w tym artykule, zapoczątkują zdrowy styl życia. Daj nam znać, jak ten artykuł pomógł Ci poprawić apetyt.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule są jedynie sugestiami i nie zastępują porady medycznej. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki uboczne jakiejkolwiek przyczyny informacji. Zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem, zanim zaczniesz coś nowego.

Często Zadawane Pytania:

1. Jaki jest powód utraty apetytu??

Odp.: Lęk, niedoczynność tarczycy lub choroby zapalne mogą być jednymi z przyczyn utraty apetytu. Ale poprzez wprowadzenie pewnych zmian w swoim stylu życia i jedzeniu, które jesz, możliwy jest wzrost apetytu. Wraz z wiekiem ludzie tracą zainteresowanie jedzeniem. Spożywanie dużej ilości owoców może dostarczyć wszystkich składników odżywczych niezbędnych do utrzymania zdrowego organizmu.

2. Czy eksperymentowanie z jedzeniem zwiększa apetyt??

Odp.: Używając niektórych przypraw i ziół w jedzeniu, eksperymentowanie z nimi może urozmaicić kubki smakowe, zwiększając w ten sposób apetyt. Pamiętaj jednak, aby nie ryzykować zbyt wiele, aby całkowicie stracić zainteresowanie. Uwzględnij tłuste potrawy, takie jak ser, masło itp., i unikaj napojów, które ograniczają głód.

3. Kiedy jest odpowiedni czas na wizytę u lekarza, aby zwiększyć apetyt??

Odp.: Bycia szczupłym lub szczupłym nie można nazwać niezdrowym, o ile spożywasz wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby utrzymać zdrowe ciało. Jeśli masz niedowagę, nawet po zastosowaniu się do wskazówek podanych w tym artykule, możesz udać się do lekarza, aby dokładniej zbadać przyczynę i zaplanować naturalny wzrost głodu.

Author