Wyobraź sobie, że idziesz do pracy z bólem głowy. To po prostu pogarsza twój dzień. Ten ból głowy lub dyskomfort utrudniają cokolwiek. Możesz po prostu zostać w łóżku i nie robić absolutnie nic.

Jakie są rodzaje bólu głowy w różnych lokalizacjach?

Ból głowy jest najczęstszą przyczyną; ludzie chodzą do lekarza. Przeważnie kobiety mają napięciowy ból głowy, który kończy się bólem głowy mężczyzn. To jest powód, dla którego 127 milionów ludzi tęskni za pracą.

Rodzaje i lokalizacje bólów głowy:

Głowa może inaczej boleć. Może to być czoło, plecy, czoło, twarz lub głowa. Ból może być dowolnej wielkości. Zwykle na początku jest mniej i stale się zwiększa, jeśli nie jest leczone. Jeśli ból głowy utrzymuje się przez dłuższy czas, należy udać się do lekarza.

Należy również sprawdzić ból głowy z innymi objawami, takimi jak przeziębienie, katar, sztywność mięśni, gorączka, biegunka, ból brzucha, nudności i wymioty. Musisz udać się do lekarza, jeśli pozostaje przez dłuższy czas, ponieważ może to oznaczać poważną chorobę.

Wynika to głównie z nerwów rozsianych po mózgu. Rozprowadza się na głowie i twarzy. Może to być również spowodowane bólem mięśni i naczyń krwionośnych. To sprawia, że ​​każdy rodzaj bólu głowy jest inny. Tak więc każda osoba może mieć inny rodzaj bólu głowy z dowolnych powodów. Rodzaje bólu głowy są następujące.

Podstawowy ból głowy:

Bóle głowy, które nie mają przyczyny ani stanu, nazywane są pierwotnym bólem głowy. Jest to powszechny rodzaj bólu głowy. Ten rodzaj bólu głowy jest bardzo łagodny i krótkotrwały. Wystarczy odpoczynek lub filiżanka herbaty, żeby to wyleczyć.

Wtórny ból głowy:

Ból głowy, który ma powód i stan, nazywa się standardowym bólem głowy. Może to być zaburzenie lub uraz. Ten typ jest dłuższy i bardziej bolesny. Możesz wziąć lekarstwa i je wyleczyć.

Klasterowy ból głowy:

Bóle głowy, które pojawiają się w grupie, nazywane są klasterowym bólem głowy. Trwa przez tygodnie i miesiące. Częściej występuje u mężczyzn i kobiet. Ten typ boli po jednej stronie. To jest bardziej rozdzierające. Nie pulsuje. Jest również dwustronny. Ma dwa rodzaje. Epizodyczny klasterowy ból głowy to dłuższy ból głowy. Może trwać od dwóch tygodni do lat. Pochodzi z krótką przerwą. Klaster przewlekłego bólu głowy nie jest przerwą na ból głowy. Utrzymuje się od miesięcy do lat. Jest ciągły i może być bardzo denerwujący, aby żyć dalej.

Zatokowy ból głowy:

Sinus to kanał powietrzny, który otacza oczy, nos i policzki. Ta jama może powodować ból i powodować zatokowy ból głowy. Powoduje to puchnięcie ubytków i zatykanie się śluzem. Ból może być czołowy i twarzowy. Jest głęboki i pulsujący. Twarz jest delikatna w dotyku. Pogarsza się przy schylaniu się lub leżeniu. Można go pomylić z bólem ucha lub bólem zębów. Towarzyszy mu przeziębienie i katar. Może również powodować gorączkę. Często jest mylony z migreną.

Napięciowy ból głowy:

Napięciowy ból głowy jest najczęstszym rodzajem pierwotnego bólu głowy. Nazywa się to stresowym bólem głowy. Powoduje ucisk w głowie, przedniej części twarzy i plecach. Sporadycznie uwrażliwia osobę na światło i dźwięk. Często prowadzi do zaburzeń snu. Ma trzy typy, a mianowicie rzadkie epizodyczne napięciowe bóle głowy, częste epizodyczne bóle głowy i przewlekłe bóle głowy. Rzadki epizodyczny ból głowy może występować raz w miesiącu. Częsty epizodyczny ból głowy to ból głowy co 2 do 15 dni. Może być co godzinę. Ból w tym typie jest silny, przewlekły napięciowy ból głowy co 15 dni. Jest wyczuwalny po obu stronach. Skóra głowy staje się delikatna, bardziej bolesne.

rodzaje i lokalizacje bólów głowy

Ból głowy kręgosłupa:

Każdy, kto miał nakłucie lędźwiowe, czyli nakłucie lędźwiowe, rozwija bóle kręgosłupa. Nakłucie lędźwiowe polega na usunięciu płynu mózgowo-rdzeniowego do dowolnego testu lub zabiegu. Nakłucie lędźwiowe to wstrzyknięcie znieczulenia do przeprowadzenia dowolnego zabiegu. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest podawane w kręgosłup podczas porodu i cesarskiego cięcia. Po zabiegu płyn z kręgosłupa wycieka powodując zmiany ciśnienia płynu. Ta zmiana ciśnienia powoduje ból głowy. dzieje się to po 5 dniach zabiegu. Ból jest większy podczas siedzenia. Najlepiej unikać takich procedur. Nie wolno również podnosić ciężarów i maksymalnie odpoczywać, aby uniknąć wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego.

Wysiłkowy ból głowy:

Po wytężonej aktywności fizycznej czasami odczuwasz ból głowy. Nazywa się to wysiłkowym bólem głowy. obserwuje się go głównie u młodszych osób poniżej 50 roku życia. Kiedy wykonujesz ciężkie ćwiczenia lub aktywność, twoje serce bije szybciej, aby zapewnić stałe zapotrzebowanie na tlen we krwi. Ten wzrost ciśnienia krwi dotyczy nie tylko ciała, ale także mózgu. Nazywa się to ciśnieniem żylnym. Przeważnie ten ból głowy jest pierwotny. Kończy się końcem ćwiczeń. Możesz wypić sok, aby znormalizować ciśnienie.

Nadciśnienie Ból głowy:

Nadciśnienie oznacza wzrost ciśnienia krwi. Jest to zwykle spowodowane historią rodzinną lub stresem. U niektórych osób powodują one bóle głowy. Nie ma wskazówek, jak znaleźć jego objawy. Cierpliwości zaleca się tylko odpowiednią dietę i zdrowy tryb życia.

Ból głowy guza:

Jak sama nazwa wskazuje, ból głowy spowodowany przewodami nowotworowymi nazywany jest nowotworowym bólem głowy. Guz to grupa nieprawidłowych komórek rosnących w masie mózgu. Kiedy guz jest mały, nie wywiera żadnego nacisku na mózg. W miarę wzrostu zaczyna wywierać presję. To zaczyna ból głowy. Zwykle występują zawroty głowy, brak koordynacji i zmniejszenie zdolności widzenia, słyszenia i mówienia. Musisz skontaktować się z lekarzem, gdy takie objawy zaczną się nasilać.

Pourazowy ból głowy:

Pourazowy ból głowy to ból głowy po każdym wypadku lub urazie. To jest na krótszy czas. To też nie więcej niż tydzień. Normalnie lekarz podałby Ci środek przeciwbólowy.

Bóle głowy to najbardziej dokuczliwa choroba. Szef nie przyjmie tego jako wymówki. Ale naprawdę nie pozwoli ci pracować. Istnieje wiele rodzajów bólu głowy. Po prostu powiedz lekarzowi właściwe objawy i lokalizację prawidłowego leczenia.