Czy wiesz, czym jest szybki metabolizm? Jaki masz metabolizm, szybki czy wolny? Szybki metabolizm może prowadzić do trudności w utrzymaniu wagi. Metabolizm odnosi się do wspólnej procedury chemicznej, która przekształca żywność w energię. Podobnie jak gaz do samochodu, jedzenie jest siłą twojego ciała. Jeśli masz szybki metabolizm, twoje ciało potrzebuje efektywności paliwowej. Porównaj z kimś po normalnym, skądinąd powolnym metabolizmie, twoje ciało nie jest tak kompetentne w przekształcaniu jedzenia w działającą energię metaboliczną.

szybki metabolizm

Oznaki szybkiego metabolizmu:

Próbując przybrać na wadze, może to spowodować przejadanie się żywnością, która może wykazywać inne problemy. Wiele osób, które starają się przybrać na wadze, skłania się do spożywania wszelkiego rodzaju pokarmów, które nie są dla nich lepsze.

Jeśli masz złożoność przybierania na wadze, inaczej mięśni, to oczywiście pierwszy symbol szybkiego metabolizmu. Dla niektórych może to brzmieć lepiej, ale dla osób chudych; spowoduje to poważne problemy zdrowotne.

Przyczyny szybkiego metabolizmu:

  • Jeśli odczuwasz niepokój, wpłynie to również na Twój metabolizm, a ponadto oceń go. Konsekwentne palenie i presja naturalnie będą jednym motywem, który możesz wyeliminować poprzez zmianę stylu życia.
  • Ektomorfy składają się z podzielonej budowy, co sprawia, że ​​są najbardziej prawdopodobnymi kandydatami do objęcia szybkiego metabolizmu. Często są szczupłe dzięki małym barkom, niesamowicie małej masie mięśniowej i lekkiej budowie.
  • Dziedziczność z pewnością działająca jako element metabolizmu twojego ciała lubi to inaczej. Istnieją trzy różne typy ciała – mezomorfy (osoby o atletycznej budowie), ektomorfy (osoby o bardzo szczupłej budowie), endomorfy (osoby o większych ciałach).
  • Jeszcze jeden powód, dla którego ktoś może mieć szybki metabolizm, to stan, w którym się pali. To już wkrótce kolejny motyw, aby nie wzbudzać tego nawyku w swoim życiu. Oprócz wszystkich innych chorób, które może wywołać, zakłócenie metabolizmu to jeszcze jedna kwestia, którą należy uwzględnić na rosnącej liście.
  • Poza DNA istnieje dodatkowa przyczyna szybkiego metabolizmu. Nadczynność tarczycy, uznawana za nadczynność tarczycy, jest jedną przyczyną. Niepokój, zmęczenie, przyspieszone tętno i utrata masy ciała to zwyczajowe symbole nadczynności tarczycy. Tarczyca to kolejna przyczyna twojego szybkiego metabolizmu.

Najlepsze sposoby na szybki metabolizm:

1. Miej swoje witaminy:

Witaminy z grupy B, w szczególności niacyna, mogą pomóc w podkręceniu sytuacji poprzez zwiększenie produkcji energii z mitochondriów, sterowników mocy naszych komórek. Produkty mleczne, produkty pełnoziarniste i jajka są bogatą bazą witamin z grupy B. Spróbuj quinoa, zboża bogatego w witaminy z grupy B, w przeciwnym razie dodaj pół szklanki posiekanej papryki i trochę postrzępionego, niskotłuszczowego sera do porannej jajecznicy.

Szybki metabolizm1

2. Przestudiuj spalanie kalorii:

Aby uzyskać dodatkową dokładną figurę, sprawdź, jak jesteś energiczny, korzystając z tego kalkulatora. Twoja odpowiedź to liczba kalorii dziennie potrzebnych do utrzymania aktualnej wagi. Odetnij 500 dodatkowych kalorii dziennie, jedząc mniej, ćwicząc więcej, a najlepiej wykonując kombinację. Spadniesz od 1 do 2 funtów na każdy tydzień.

3. Wcale nie dieta jojo:

Oznacza to, że będziesz hamować swój metabolizm. Gdy zmniejszysz wagę, zmniejszysz masę mięśniową i tłuszczową, jednak gdy zwiększysz ją z powrotem, zazwyczaj jest to tłuszcz, który spala mniej kalorii.

Wady szybkiego metabolizmu:

Kolejną wadą szybkiego metabolizmu jest to, że tworzenie mięśni będzie bardzo trudne. Ponieważ twoje ciało tak szybko spala jedzenie, nie ma nic, co mogłoby napędzać wzrost mięśni.

Ludzie, którzy są nadmiernie szczupli, często są oskarżani o to, że nie jedzą wystarczająco dużo, w przeciwnym razie próbują głodować, aby wyglądać tak, jak robią. Kobiety z szybkim metabolizmem mogą również doświadczać trudności związanych z miesiączką, ponieważ ich cykle mogą stać się nieregularne.