Procedury leczenia raka piersi

Gdy dziewczyna dojrzewa, jej piersi zaczynają rosnąć. Wiele schorzeń piersi staje się widocznych, gdy dziewczyna wyrasta na kobietę. Nieprawidłowości piersi mogą być fizycznie widoczne, ale warunki anatomiczne mogą skutkować konsekwencjami psychicznymi i emocjonalnymi. Polythelia i polymastia to dwa schorzenia, w których kobieta ma więcej niż dwa zwykłe sutki.

Czasami kobiety rodzą się bez jednego lub obu sutków. Czasami rozmiar i proporcje wpływają również na typowe stany piersi. Najczęściej piersi nie są nawet symetryczne pod względem kształtu i wielkości. Powszechną rozbieżnością jest występowanie około 30% dysproporcji z jednej strony na drugą.

Bardzo często jedynym sposobem leczenia łagodnego stanu piersi jest wyjaśnienie i zapewnienie stanu. Czasami do leczenia schorzeń piersi wymagane są drobne lub poważne operacje. Ocena pod kątem łagodnych stanów piersi może obejmować USG, badania fizykalne, usunięcie płynu lub tkanek, mammografię do analizy.

W zależności od kilku czynników, takich jak objawy, rozległość choroby, ogólny stan zdrowia, tolerancja leczenia, oczekiwania po leczeniu, lekarz i wymyślisz najbardziej odpowiednie dla siebie leczenie. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne piersi są wymienione poniżej.

Procedury leczenia raka piersi:

Chirurgia:

Leczeniem podstawowym jest chirurgia. Jest to również pierwsza linia obrony przed rakiem piersi. Usunięcie pierwszych objawów raka piersi można z powodzeniem leczyć chirurgicznie, zwłaszcza w połączeniu z zabiegami niechirurgicznymi. Po postawieniu diagnozy lekarz wyjaśni Ci różne opcje operacji i ich korzyści oraz skutki uboczne. A potem wspólnie przedyskutujecie i zdecydujecie o rodzaju zabiegu, jego cechach i preferencjach. Istnieją dwa rodzaje operacji piersi i są to:

Lumpektomia:

Rak piersi

Lumpektomia to zabieg, który pomaga w usunięciu guza i niektórych otaczających tkanek przy jednoczesnym zachowaniu większości części piersi. W celu znieczulenia obszaru guza wymagane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe. I Ty możesz wybrać rodzaj znieczulenia, jaki chcesz podczas zabiegu. Wiele kobiet po zabiegu poddaje się kilkutygodniowemu naświetlaniu w celu usunięcia pozostałych komórek raka piersi znajdujących się w piersiach.

Usunięcie piersi:

Mastektomia to chirurgiczne usunięcie piersi. Istnieje pięć rodzajów mastektomii, od usunięcia piersi po usunięcie komórek rakowych piersi, a także niektórych zdrowych tkanek wokół nich. Wiele kobiet decyduje się na rekonstrukcję piersi, ale czasami kobiety wolą protezę niż mastektomię. Mastektomia wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Kobiety, które decydują się na rekonstrukcję piersi, jednocześnie odbudowują swoje piersi. Po zakończeniu mastektomii lekarz założy rurkę drenażową, aby odprowadzić nadmiar płynów z piersi, a następnie zszyć nacięcie, opatrzyć ranę i owinąć klatkę piersiową ciasnym bandażem, który uciska obszar i pomaga w promowaniu gojenie: zdrowienie. Rekonstrukcja lub odbudowa piersi może wymagać pozostawania w szpitalu średnio trzy dni, a czasem nawet trochę dłużej.

Przed wypisem ze szpitala zostanie Ci przepisany lek przeciwbólowy, a także zostaniesz nauczony, jak dbać o nacięcie i ranę. Zostaniesz również zaplanowany na wizytę kontrolną przez swojego lekarza w celu sprawdzenia postępów, a także usunięcia szwów. Po mastektomii lekarz zasugeruje podjęcie radioterapii, jeśli rozmiar guza był zbyt duży.

Rak piersi2

Procedury pielęgnacji piersi są niezbędne, aby zminimalizować ryzyko problemów związanych z piersiami. Zawsze powinieneś być na krawędzi, jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości na piersiach lub wokół nich.