Sen to jedna rzecz, która decyduje o tym, jak będzie wyglądał nasz dzień! Zaskoczony? Cóż, mam na myśli to, że dobry sen może uczynić nasz dzień przyjemnym, a zły sen może całkowicie zrujnować nasz dzień. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze przespać noc dla naszej ogólnej korzyści. Dla wielu z nich sen jest problemem.

Różne pozycje do spania, aby uzyskać spokojny sen

Są ludzie, którzy cierpią na ciągłe zaburzenia snu. Albo nie śpią dobrze, albo sen jest bardzo niepokojący. Jak więc radzisz sobie z tym problemem? Zdrowy styl życia to zdecydowanie dobry sposób na promowanie dobrego snu, ale istnieją różne rodzaje wzorców snu, które mogą również pomóc w zasypianiu w nocy.

Schemat snu i jego skutki:

Czy schemat snu wpływa na jakość snu? Cóż, odpowiedź brzmi: tak! Wzorzec snu ma wiele wspólnego z wywołaniem u człowieka dobrego snu. Jest wiele pozycji do spania, które musisz znać przed ustaleniem, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Podstawowe pozycje podczas snu są następujące:

  1. Spanie na plecach z rękoma umieszczonymi po bokach.
  2. Spanie na plecach z podniesionymi rękami
  3. Spanie na brzuchu z twarzą w dół
  4. Spanie w pozycji płodowej
  5. Spanie na boku z rękoma po bokach
  6. Spanie po bokach z wyciągniętymi rękami

Oto najlepsze pozycje do spania:

1. Pozycja tylna:

Powrót Pozycja sen

Spanie na plecach pomaga odpocząć głowie, szyi i plecom, ponieważ znajdują się one w najlepszej możliwej pozycji z pełnym podparciem. Ciało odpoczywa w neutralnej pozycji, nie powodując żadnego dyskomfortu w innych częściach ciała. W tej pozycji głowa znajduje się w pozycji uniesionej, nad przełykiem, a poniżej żołądka, co ułatwia prawidłowy ruch pokarmu. Spanie na plecach pomaga również w zapobieganiu zmarszczkom, ponieważ ciało w takiej pozycji zapobiega naciskaniu na twarz.

2. Pozycja boczna:

Sen w pozycji bocznej

Pozycja na boku to kolejna najlepsza pozycja do spania. Ta pozycja korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Zmniejsza chrapanie, a także pomaga utrzymać wydłużoną pozycję kręgosłupa. Ta pozycja jest również najlepsza, aby uniknąć refluksu kwasu. Ta pozycja jest najlepszą zalecaną pozycją dla kobiet w ciąży. Spanie na prawym boku jest uważane za lepsze, ponieważ przyniesie korzyści rdzeniowi kręgowemu, ponieważ pomaga zrelaksować się w jego naturalnej pozycji. Spanie na lewym boku nie jest jednak tak dobre, ponieważ obkurcza narządy wewnętrzne, zwłaszcza płuca i wątrobę.

Kiedy śpisz na boku, upewnij się, że umieszczasz poduszkę między nogami, ponieważ pomaga to zmniejszyć nacisk na kolana.

Zła postawa podczas snu może również całkowicie zrujnować Twój dzień. Spójrzmy więc na pewne pozycje snu, które pomagają również w pokonaniu niektórych schorzeń:

3. Zgaga:

sen palący serce

Jeśli cierpisz na zgagę, połóż się na lewym boku. Ta pozycja pomoże zmniejszyć ciśnienie z dolnego zwieracza przełyku. Aby uzyskać najlepsze wyniki, połóż się na lewym boku z rękami przed sobą. Następnie podkręć nogi lekko w kierunku górnej części ciała i połóż się w pozycji półpłodowej. W najgorszych przypadkach zgagi można również spróbować położyć się na plecach i użyć poduszek do podniesienia głowy i klatki piersiowej.

4. Ból pleców:

ból pleców sen

Jeśli cierpisz na ból pleców, lepiej spać na boku z podpartymi nogami. Śpij na boku, lekko zginając kolana i prostując biodra. Umieść poduszkę między kolanami, aby uzyskać lepsze wsparcie.

5. Zatok:

spać dla zatok

Połóż się na boku z dodatkowymi poduszkami podpierającymi głowę, to pomoże ci usunąć blokadę zatok.

6. Ból barku:

spać na ból barku

Śpij na boku z uściskiem. Połóż się na boku, który nie boli i lekko ugnij nogi. Następnie obiema rękami przytul poduszkę do klatki piersiowej. Jeśli bolą oba barki, lepiej położyć się na plecach z obydwoma rękami opartymi o podłogę.

7. Śpij na brzuchu z podniesionymi rękami:

Śpij na brzuchu z podniesionymi rękami

Spanie na brzuchu z podniesionymi rękami to dobra pozycja do spania, zwłaszcza jeśli masz sztywne plecy po wszystkich godzinach pracy spędzonych przy komputerze. Często tęsknota za godzinami w biurze często zmusza cię do załamania pleców, co powoduje sztywność szpiku. Dlatego powinieneś położyć się na brzuchu i pozwolić rękom, a może jednemu z nich spocząć nad głową, podczas wykonywania bardzo potrzebnego naturalnego masażu ciała.

8. Śpij na plecach ze złożonymi dolnymi częściami ciała:

Śpij na plecach ze złożoną dolną częścią ciała

Kolejną najlepszą pozycją do spania jest spanie na plecach, z rękami opartymi na bokach lub nad sobą, tylko tym razem możesz skręcić lub złożyć dolną część ciała w którąkolwiek ze stron. Jest to szczególnie owocne w przypadku długich godzin chodzenia lub stania w godzinach pracy, które powodują sztywność lub zaczepienie w pobliżu ścięgien podkolanowych lub mięśni ud. Możesz albo zgiąć nogi, używając podpórki jako podparcia po obu stronach, albo po prostu przekręcić talię na bok, utrzymując przód prosto. Chociaż jest to pomocne, pamiętaj, aby zmieniać strony, aby uniknąć skurczów.

9. Lewe śpiące, aby być matkami:

Pozostawione śpiące, aby być matkami

Oto cenne pytanie dla wszystkich pań wkraczających w nowy świat macierzyństwa. Bycie matką, noszenie w sobie życia nigdy nie jest łatwą sprawą i staje się coraz trudniejsze z upływem dni i zbliżającym się głównym dniem. Trzymanie dziecka w sobie przez cały dzień mija szczęśliwie, ale w nocy obowiązuje pewna nie wspomniana zasada lewej ręki, której powinna przestrzegać matka. W czasie ciąży zawsze śpij po lewej stronie. To najlepsza pozycja do spania, ponieważ odżywianie i przypływ krwi docierają do dziecka lepiej i szybciej. Możesz wspomóc pozycję, zginając kolana i używając poduszki jako poduszki.

10. Wojownik łóżka:

Wojownik łóżka

Zwykle są to ludzie, którzy budzą się z bolesnymi skurczami mięśni i zamarzniętymi stawami łokciowymi. Wojownicy łóżkowi są zwykle niesforni, jeśli chodzi o pozycje do spania, gdy przepychają się i krzątają w łóżku, zmieniając się w dziwaczne pozycje. Zamiast rzucać się i obracać przez całą noc, używaj pozycji wojownika łóżka, która pozwala ci swobodnie ułożyć ciało, nogi zginają się oddzielnie jedna przed drugą, podczas gdy ramiona robią to samo, co pozwala ciału doświadczyć elastyczności. Najlepsze pozycje do spania pochodzą z najlepszej wiedzy.

Author