Wskazówki i techniki radzenia sobie z gniewem

W dzisiejszych czasach świat jest ruchliwy. Od wczesnego ranka do czasu, gdy dzwonimy w nocy, wszyscy jesteśmy uzależnieni, żyjąc we współzależnej, splątanej sieci. Zamieszkany przez nas ekosystem jest więc miejscem pełnym namawianych relacji. Ojciec jest zależny od całej swojej rodziny w spokojny dzień, podobnie jak córka.

To idzie tak samo, a wśród tego wszystkiego dominującym czynnikiem, który działa szybko i pojawia się i powtarza się w odstępach czasu, jest gniew; naturalna emocja sposobu psychologicznego, która jest wywoływana lub wywoływana w sytuacji presji, w której nie dochodzi do porozumienia z powodu nieprzyjemności sytuacji.

Zarządzanie gniewem

Gniew jest wywoływany, gdy pojawia się irytacja lub niezgoda w sprawie, w której osoba, która jest zła, nie jest zadowolona z obecnej decyzji lub sytuacji. Rozdrażnienie, niezadowolenie lub irytacja, gdy osiągają ekstremalny poziom, wywołują gniew. Zwykle widziano dwa rodzaje ludzi.

Są tacy, którzy tłumią te uczucia przez długi czas, więc ludzie wiedzą, że zwykle nie okazują gniewu. Aż pewnego dnia, gdy te stłumione uczucia nie znajdują miejsca do przechowywania, wybuchają w formie gniewu. Są też tacy, którzy złoszczą się w krótkich odstępach czasu, ale ich gniew jest zwykle oparty na powierzchownych sprawach i nie trwa długo.

Jednak gniew może być ucieczką emocji lub uczuć, ale w niektórych momentach może to zmienić nieistotne sprawy w kwestię gorącej sytuacji. osoba, która w krótkich odstępach czasu się denerwuje, prawdopodobnie obrazi więcej ludzi z powodu swojego nieprzyjemnego zachowania i chociaż większość z nich wie, jak najlepiej nie brać pod uwagę spraw, o których mówi się w gniewnym umyśle, w najlepszym interesie ludzi jest to zły przypadek gniewu może w najlepszym razie zrujnować relacje.

Dlatego należy sformułować rozwiązanie tego histerycznego epizodu gniewu. Istnieje technika zwana zarządzaniem gniewem, w której, jak sama nazwa wskazuje, poprzez pewne procedury pod profesjonalną pomocą, uczenie i inspirowanie oraz zachęcanie do kontrolowania gniewu wśród ofiar.

To jest jak terapia na gniew, w której ludzie zachęcają do pozytywnego nastawienia innego niż napad złości. Dla ludzi, którzy wciąż nie są w stanie zapanować nad swoim gniewem, zamiast żalu i smutku lepiej się do niego zapisać. Dzisiejszy artykuł dotyczy pewnych kwestii kontrolowania gniewu. tutaj mamy do czynienia z technikami i wskazówkami, jak kontrolować gniew.

Medytacja:

Chociaż może to nie brzmieć zbyt ekscytująco, medytacja jest zdecydowanie świetną techniką uspokajania wewnętrznego ja, a tym samym kontrolowania nagłych wybuchów gniewu. Medytacja zawsze nie wymaga siedzenia w miejscu i ciągłego zerkania na zegarek, czekając, aż trener powie, że to koniec. Znajdź spokojne miejsce i usiądź prosto.

Jeśli nie jest to wygodna pozycja, użyj oparcia. Powoli zamknij oczy i postaraj się zapomnieć o wszystkich kłopotach, które cię trapią. Na razie przenieś się do swojego szczęśliwego miejsca, w którym wiesz, że będziesz szczęśliwy. Wyobraź sobie konkretną sytuację, miejsce lub wydarzenie, które Cię uszczęśliwi.

Rób przerwy:

W przypadku nadmiernego stresu i presji, gniew może być na ciebie mocno nałożony. Każdy musi zarabiać na życie i przyznajemy, że nie zawsze jest to gładka żegluga po rzece. Turbulencje są naturalną częścią życia, dlatego stres i presja są czasami nieuniknione. Często w sobotę spędzam trochę czasu poza pracą domową lub biurową i może wybieram się na długą przejażdżkę samotnie lub z przyjaciółmi. Poświęć trochę czasu dla siebie. Przełam monotonię i tak uciekając do swojego świata na jeden dzień.

Połącz się ze swoim Wewnętrznym Ja:

Jest w tobie osoba, która zawsze mówi ci, jak masz się zachowywać. Po trudnej sytuacji to ty i ta wewnętrzna osoba rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny. To twoje wewnętrzne ja jest twoim basenem eliksirów i to z nim musisz się połączyć, gdy poczujesz, że ziemia się pod tobą przesuwa. Nikt nie może cię powstrzymać przed ochłodzeniem się lepiej niż on. Więc zainicjuj w sobie pozytywną rozmowę. Zamknij oczy, oddychaj i mów do siebie, uspokój się zanim się poślizgniesz.

Rozwiązanie:

Gniew jest czymś, co uwalnia napięcie, które odczuwałeś przez cały ten czas, ale kto w pierwszej kolejności zajmie się powodem, dla którego się złościłeś. To tak proste, jak rozwiązanie, którego potrzebujesz. Zadowalające rozwiązanie uspokoi cię, więc kiedy poczujesz narastający gniew, po prostu usiądź i zapomnij o problemie, oddając się myślom w procesie budowania rozwiązania. Zajmij się i zobacz wynik na własne oczy.

Nie wahaj się:

Z gniewem przychodzi zaprzeczenie, a zatem niezadowolenie. Nie zaprzeczaj, że masz problemy z gniewem. Nie wahaj się prosić o pomoc. Jeśli rozwiązanie, które formułujesz, wymaga pomocy określonej osoby, skontaktuj się z nami, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy starają się dopasować do siebie nawzajem.

Terapia detaliczna:

Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają krótkotrwały gniew, którzy mogą łatwo przezwyciężyć swoje problemy z gniewem, popisując się trochę na sobie. Jednak nie rób z tego nawyku.

Głębokie oddychanie:

Jest to technika radzenia sobie z gniewem, której możesz użyć, aby sięgnąć głęboko i uwolnić napięcie z mięśni. Jak udowodniono, metoda liczenia bardzo pomaga. Za każdym razem, gdy poczujesz narastający gniew, natychmiast zatrzymaj się, zamknij oczy, weź głęboki wdech i wydychaj powietrze. Powtórz, a następnie zacznij powoli liczyć liczby w myślach.

Poczuj się:

Zamiast pozwolić innym śmiać się z ciebie, dlaczego nie śmiać się z siebie. Kiedy trochę się uspokoisz, spróbuj znaleźć humor, dlaczego tak się zachowujesz. Pomyśl o wszystkich wypowiedzianych przez siebie słowach i pomyśl, jak mogłeś zmienić sytuację, działając w inny sposób.

Źródło obrazu: 1