Zaparcie to normalny problem występujący u dzieci i zdecydowanie jako dzieci najmniej się tym przejmują. Jeśli dziecko ma trzy lub mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu, uważa się je za zaparcie. Może to być spowodowane twardym, suchym i dużą ilością stolca.

Zaparcie pojawia się, gdy skurcz mięśni w jelicie jest zbyt wolny, aby wypchnąć stolec z systemu lub brak wody w stolcu, aby go zmiękczyć i usunąć z jelita. Jest niezwykle bolesny, powoduje wzdęcia żołądka. Dzieci, które cierpią na ten problem, to na ogół te, które piją mniej wody, spożywają dietę ubogą w błonnik i wysokotłuszczową oraz mniej ćwiczą. Proste i niezbędne zmiany w diecie dziecka mogą Cię przeżyć, ponieważ mają charakter tymczasowy.

Zaparcia u dzieci

Zaparcia u dzieci:

Zaparcia u dzieci należy traktować inaczej niż zaparcia u dorosłych, ponieważ przyczyny leżące u ich podstaw są inne.

Czcionka dziecięca ma tendencję do chodzenia do łazienki, nawet gdy pragnienie jest silne, prawdopodobnie dlatego, że są zbyt leniwe lub zajęte zabawą. Czasami może to prowadzić do problemów z zaparciami, ponieważ stolec podnosi się i nie schodzi później, gdy mocno się napinają..

Stres to kolejny czynnik, który prowadzi do zaparć u dzieci. Ten stres z pewnością różni się od stresu, na który cierpią dorośli. Czynnikami stresu mogą być lęki, kłótnie w domu między starszymi, pójście do nowej szkoły, strach przed nauczycielami i nawiązywanie nowych znajomości. Emocjonalne wzloty i upadki mogą powodować zaparcia u dzieci.

Inne przyczyny zaparć to dieta uboga w błonnik, leki, określone choroby i stany, nieznajomość potrzeby. Dlatego zajmując się tym problemem u dzieci należy zadbać o ich dietę, leki i zmiany behawioralne.

Dieta:

Nawodnienie organizmu:

Większość dzieci nie pije wody, nawet jeśli zostanie o to poproszona. Zmuś je do picia wody i spróbuj zaszczepić ten nawyk w swojej rutynie. Najlepiej codziennie wypijać 6-7 szklanek wody. W przypadku zaparć spożycie należy zwiększyć o 4-6. Codzienne jej ćwiczenie bardzo pomaga w łagodzeniu problemu zaparć. Dodatkowo wypłukuje toksyny i odpady z organizmu.

Żywność bogata w błonnik:

Pokarm bogaty w błonnik pomaga w łatwym wydalaniu stolca z organizmu. Tak więc zaszczepić zdrową, bogatą w błonnik dietę w reżimie swoich dzieci. Niektóre przykłady produktów bogatych w błonnik to chleb pełnoziarnisty i płatki zbożowe, warzywa, fasola, owoce.

Nie należy jeść ich wszystkich na raz. Niech jedzą mało, aby ich organizm się do tego przyzwyczaił i z czasem będzie to skuteczne.

siemię lniane:

Te małe, brązowawe nasiona mogą zdziałać cuda w łagodzeniu zaparć. Jest wzbogacony w błonnik. Można go posypać płatkami zbożowymi i jogurtami oraz mieszać z koktajlami.

Banan z ciepłym mlekiem:

Dzieci powinny jeść banana powoli i dobrze go przeżuwać szklanką ciepłego mleka. Banan powinien być bardzo dojrzały lub może działać odwrotnie. Bardzo dobrze w ich przypadku sprawdza się wydalanie stolca z organizmu.

Zmiany behawioralne:

Dzieci nie chodzą codziennie do toalety, aby wydalać stolec z ciała. Dlatego należy ich zachęcać do codziennego chodzenia do łazienki w celu ułatwienia ruchu stolca i zdrowej konserwacji systemu.

Można ich kusić ofertami, takimi jak toffi lub cukierki, aby regularnie ciężko pracowali i czynili z tego codzienny nawyk.

W przypadku nasilenia problemu należy skonsultować się z lekarzem. Odpowiednia pielęgnacja i leki mogą dobrze działać wraz z pewnymi zmianami w diecie i regularnych nawykach.

Author